Metsä Board na Luxe Pack Monaco
8 Sep 2015 13:03

Na targach Luxe Pack Monaco 2015 spółka Metsä Board zaprezentuje swoją ofertę lekkich tektur, przeznaczonych na opakowania produktów z kategorii premium, które są wytwarzane zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Metsä Board przedstawi również linię produktów do kaszerowania, które umożliwiają osiąganie najlepszych rezultatów w zakresie opakowań produktów luksusowych, opakowań przeznaczonych do ekspozycji w punktach sprzedaży i stojaków reklamowych.

Christophe Baudry, Commercial Director for Beautycare w spółce Metsä Board powiedział: „Opakowanie produktu luksusowego stanowi ważny element produktu, który chroni i prezentuje. Musi zapewniać odpowiedni prestiż. Zakupy produktów z kategorii premium to proces angażujący emocje. Coraz częściej klienci chcieliby również wiedzieć, czy produkty i opakowania zostały wytworzone zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.”

Wśród przeznaczonych do kaszerowania tektur Metsä Board należy wymienić linery: Carta Selecta, przeznaczony do przyciągających wzrok zastosowań z użyciem lakieru UV, oraz Modo Northern Light Litho, który nadaje się idealnie do wytwarzania małych, lekkich opakowań o wysokim połysku. Ofertę uzupełniają Carta Solida i Kemiart Graph+ oraz niepowlekana wersja Modo Northern Light, którą cechuje całkowicie odmienna faktura powierzchni. Tego linera można również użyć do wytwarzania całkowicie białych opakowań.

Podczas targów zostaną również zaprezentowane inne lekkie i produkowane zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju tektury Metsä Board, zaprojektowane specjalnie na opakowania kosmetyków, perfum, wyrobów czekoladowych i cukierniczych, napojów oraz do innych zastosowań związanych z kategorią premium. Są to tektury Carta Allura, Carta Elega, Carta Integra, Carta Solida i Avanta Prima, które cechuje czystość, białość i wytrzymałość dzięki wykorzystaniu identyfikowalnych, pierwotnych mas włóknistych.

Odwiedzający firmowe stoisko będą mogą również uzyskać więcej informacji na temat dodatkowej wartości w postaci usług, które oferuje dział Metsä Board Packaging Services.

Źródło: Mondi