Metsä Board ponownie potrójnie wyróżniona
19 Dec 2022 14:15

Metsä Board, spółka wchodząca w skład Metsä Group, została doceniona przez CDP - globalną organizację ratingową non-profit, zajmującą się ekologią - za wiodącą rolę w zakresie transparentności korporacji oraz za wyniki w przeciwdziałaniu zmianom klimatu, ochronie lasów i zasobów wodnych, zapewniając sobie miejsce na prestiżowej „Liście A”.

Na podstawie danych przekazanych za pośrednictwem kwestionariuszy CDP w 2022 roku dotyczących przeciwdziałania zmianom klimatycznym, ochrony lasów i zasobów wodnych, Metsä Board jest jedną z zaledwie 12 firm, które uzyskały potrójny wynik „A”, spośród prawie 15 tys. ocenianych firm. Był to drugi rok z rzędu, w którym Metsä Board otrzymała potrójnie najwyższą ocenę „A”.

Mamy ambitne cele w zakresie zrównoważonego rozwoju, obejmujące m.in. produkcję i wykorzystywanie surowców w 100% wolnych od paliw kopalnych do końca 2030 r. Aby móc śledzić naszą drogę do osiągnięcia celów, konieczne jest, abyśmy raportowali nasze działania w zakresie zrównoważonego rozwoju w sposób kompleksowy, przejrzysty i otwarty. Nasze miejsce na „Liście A” jest wyrazem uznania dla naszej systematycznej pracy - mówi Mika Joukio, CEO Metsä Board. Na początku tego roku Metsä Board opublikowała nowy szczegółowy, interaktywny plan działania, aby pomóc w wizualizacji działań, które podejmie, aby osiągnąć swoje cele zrównoważonego rozwoju na rok 2030 w zakresie przeciwdziałania zmianom klimatu i zużycia wody.

To już siódmy rok, kiedy Metsä Board znalazła się na listach A w zakresie przeciwdziałania zmianom klimatu, a także zrównoważonego wykorzystywania zasobów wodnych i po raz drugi w zakresie zrównoważonego wykorzystywania zasobów leśnych.

Proces corocznego ujawniania danych dotyczących wpływu na środowisko i ocena CDP jest powszechnie uznawany za złoty standard z perspektywy przejrzystości działań korporacyjnych w zakresie ochrony środowiska. Pełna lista firm, które znalazły się na tegorocznej liście A CDP, wraz z innymi publicznie dostępnymi wynikami firm, jest dostępna TUTAJ.

Opracowano na podstawie informacji firmy Metsä Board