Microscan ogłosił zakup Label Vision Systems (LVS)
26 Aug 2015 10:52

Firma Microscan Systems, czołowy dostawca przemysłowych czytników kodów kreskowych oraz systemów wizyjnych, ogłosił przejęcie firmy Label Vision Sysetms (LVS), pioniera w zakresie kontroli etykiet i druku oraz weryfikacji kodów kreskowych. LVS zostanie w całości pochłonięte przez Microscan, zaś nazwa LVS będzie wykorzystana jako marka produktów dostępnych w ofercie Microscan.

Założona w 1993 r. w Peachtree City (Georgia) firma LVS dorobiła się pozycji czołowego dostawcy rozwiązań do kontroli etykiet, kontroli druku oraz weryfikacji kodów kreskowych dla sektora „life science” (obejmującego przemysł spożywczy, farmaceutyczny i kosmetyczny) i innych. W ostatnich latach firma rozwijała się w szybkim tempie i tego należy spodziewać się w przyszłości, ponieważ jej urządzenia ułatwiają przedsiębiorstwom wdrożenie obowiązującego od niedawna tzw. UDI (Unikalnego Numeru Identyfikacyjnego) i pomagają w poprawie śledzenia produktu w łańcuchach dostaw. Rozwiązania LVS umożliwiają inspekcję kodów kreskowych w linii i poza linią w 100% zgodną ze standardami UDI i GS1. Od teraz LVS staje się częścią globalnej sieci firmy Microscan, która szykuje się do zwiększenia swej obecności na rynkach poza Ameryką Północną.

„To strategiczna decyzja dla Microscan” - powiedział Scott Summerville, prezes Microscan. „Przejęcie sieci sprzedaży i aktywów LVS zapewni wiele korzyści. Zespół zarządzający Microscan przykłada duże znaczenie do rozwoju i inwestowania w technologie i produkty LVS, które wspierają rynek rozwijający się ze względu na obecne trendy regulacyjne oraz korporacyjne inicjatywy podnoszenia jakości. Otrzymujemy okazję do przyspieszenia ekspansji produktów i rozwiązań LVS na kluczowych rynkach międzynarodowych, a także wzmocnienia synergii między działami sprzedaży, technologii i operacyjnymi w LVS i Microscan.

Na podstawie informacji firmy Microscan opracował TK