Mimaki prezentuje kompaktowy płaski ploter tnący dla rynku opakowań
4 Feb 2015 13:40

Mimaki, wiodący globalny producent wielkoformatowych drukarek atramentowych i ploterów tnących, wprowadza dziś na rynek kompaktowy płaski ploter tnący CFL-605RT, który oferuje zarówno funkcje przegniatania jak i cięcia, umożliwiając szybkie, bezproblemowe i ekonomiczne tworzenie projektów wysokiej jakości. Model CFL-605RT wykorzystuje sprawdzone technologie Mimaki do obsługi zróżnicowanych funkcji służących do natychmiastowego wykańczania opakowań i prototypów.

„Rośnie zapotrzebowanie na produkowane na żądanie prototypy i niewielkie partie – zarówno produktów, jak i ich opakowań” – wyjaśnia Mike Horsten, dyrektor generalny ds. marketingu w krajach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki w Mimaki Europe. „Dotyczy to szybkiego, wydajnego tworzenia prototypów i próbek oraz niewielkich partii produktów i opakowań, które mogą być modyfikowane odpowiednio do pory roku czy regionu. Skorzystać może również branża materiałów promocyjnych i wydarzeń specjalnych. Uważamy, że branże takie jak rynek kosmetyków lub towarów luksusowych w szczególności skorzystają na możliwości szybkiej produkcji przyciągających uwagę opakowań. Nasze rozwiązania zostały specjalnie zaprojektowane z myślą o spełnieniu tej potrzeby. Z niecierpliwością oczekujemy wpływu, jaki będą one miały na rynek, podczas gdy właściciele i kreatorzy marek poznają ich liczne zalety”.

Najnowszy członek rodziny ploterów tnących Mimaki, CFL-605RT, to wielofunkcyjny płaski ploter obsługujący materiały w formacie do A2 Extra, wyposażony w wiele funkcji takich jak przegniatanie i cięcie mimośrodowe, styczne i zwrotne. W połączeniu z urządzeniem UJF-6042 ten nowy kompaktowy płaski ploter tnący pozwala na żądanie produkować oryginalne materiały, zapewniając obsługę całego procesu produkcji, łącznie z drukowaniem na towarach i opakowaniach oraz cięciem materiałów wyściełających.

Ostrze mimośrodowe oferuje maksymalną grubość cięcia równą 1 mm, z opcjonalną siłą nacisku od 30 do 1000 g. Ostrze styczne oferuje maksymalną grubość cięcia równą 2 mm z dużą siłą nacisku, umożliwiając cięcie materiałów takich jak arkusze błyszczącego winylu i gumy. Ostrze zwrotne oferuje maksymalną grubość cięcia równą 10 mm, umożliwiając cięcie materiałów takich jak pianka lub tektura dzięki zastosowaniu ruchu zwrotnego w pionie. Wałek przegniatający przegniata materiały, tworząc doskonałe opakowania. Regulacja siły nacisku obejmuje zakres od 500 do 1000 g.

„Opracowujemy również kompletne, kompleksowe rozwiązanie, które nie tylko skróci czas wymagany na produkcję prototypów i niewielkich partii, ale i znacznie obniży koszty i ułatwi szybkie wprowadzanie na rynek” – dodaje Horsten. „W wielu przypadkach firmy mogą realizować te cele we własnym zakresie, eliminując potrzebę podzlecania zadań i dodatkowo skracając czas cyklu roboczego. Najnowsze dodatki do naszego portfela produktów stanowią wspaniały przykład wprowadzania w życie naszej mantry „Twórzmy… razem!”.

Źródło: Mimaki