MMP inwestuje w Polsce
9 Jul 2021 13:26

Firma Mayr-Melnhof Packaging zainwestuje kwotę ok. 35 mln euro w rozbudowę fabryki Neupack Polska z myślą o produkcji opakowań dla e-handlu oraz pudełek z tektury mikrofalistej. Nowa hala o powierzchni blisko 14 tys. m2 zostanie oddana do użytku w październiku 2021 r.

Celem programu inwestycji w maszyny i budynki przedsiębiorstwa jest rozbudowa i dalsza optymalizacja zdolności produkcyjnych w całym łańcuchu przetwórczym. Zakład będzie w stanie zaoferować bardziej innowacyjne portfolio opakowań produkowanych w najnowocześniejszym parku maszynowym, szczególnie dla rozwijającego się rynku tektury mikrofalistej.

Po zainstalowaniu wiosną 2021 roku nowej maszyny drukującej w bydgoskim zakładzie przy ul. Równej firma prowadzi obecnie szybko postępujące prace nad rozbudową drugiego zakładu produkcyjnego w Bydgoszczy, przy ul. Petersona. Do października 2021 r. zostanie oddana do użytku nowa hala o powierzchni ok. 14 tys. m2. Znajdzie się w niej trzeci laminator, wykrawarka oraz najnowocześniejsza ośmiokolorowa maszyna drukująca.

Szczególnie w segmentach opakowań do napojów, zabawek i stale rozwijającego się handlu detalicznego online istotne jest, aby być konkurencyjnym i skoncentrowanym na przyszłości oraz aby utrzymywać jakość na niezmiennie wysokim poziomie - mówi Michal Thomas, Dyrektor Zarządzający MMP Neupack Polska. Ten program inwestycji w przyszłość powinien wzmocnić naszą pozycję rynkową w naszej lokalizacji w Polsce.

Cały program inwestycyjny powinien zakończyć się w 1. kwartale 2022 r.

Opracowano na podstawie informacji Packaging Portal.

 

error: Kopiowanie zabronione!