Mondi Containerboard pokazała nową markę handlową aqua protec
26 Feb 2015 12:36

Warsztaty „Opakowania na bazie papieru – nowe rozwiązania dla Twojej firmy” zorganizowane przez Mondi Containerboard na berlińskich targach Fruit Logistica okazały się wielkim sukcesem. Dywizja Mondi Containerboard zaprezentowała szerokiej publiczności nową markę aqua protec, którą cechuje wysoka jakość i wytrzymałość. Z kolei dywizja Corrugated Packaging przedstawiƚa klientom walory opakowań z punktu widzenia przetwórcy. W ramach warsztatów eksperci Mondi urządzili także laboratorium „na żywo”, przekonując klientów o doskonałych właściwościach wodoodpornych gatunku ProVantage Kraftliner Aqua oraz zdradzając wyniki najnowszych badań wytrzymałości.

Premiera marki aqua protec

Dzięki logo aqua protec producenci opakowań mogą podkreślić, że dany produkt cechuje wysoka jakość i trwałość. Logo to gwarantuje, że opakowanie zostało wykonane z wodoodpornych i ekologicznych gatunków papieru ProVantage Kraftliner Aqua i/lub ProVantage Fluting Aqua. Ponadto pudła marki aqua protec są bardziej wodoodporne niż opakowania zawierające standardowy kraftliner czy fluting półchemiczny o tej samej gramaturze. Logo aqua protec może być użyte tylko wtedy, gdy pudło z tektury falistej zostało wykonane z gatunków papieru posiadających certyfikat FSC® (Forest Stewardship Council) / PEFC™ (Programme for the Endorseyent of Forest Certification) i gatunki te odpowiadają standardom amerykańskiej Agencji Żywności i Leków oraz niemieckiego Federalnego Instytutu Oceny Ryzyka.

Florian Stockert, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu Containerboard Mondi Europe & International, zapewnia: „Dzięki aqua protec Mondi Containerboard oferuje przemysłowi tekturowemu, hodowcom i handlowcom możliwość podkreślenia dodatkowych wartości ich opakowań. Dostarczamy naszym klientom nie tylko wysokiej jakości gatunki tektury, ale oferujemy także korzyści z marki jako rozpoznawalnej cechy pudeł z tektury falistej.”

Warsztaty podkreślają zalety opakowań na bazie papieru

Podczas warsztatów papierniczych Robin de Jong, Kierownik Regionalny Mondi Corrugated Packaging Niemcy/Austria, zaprezentował liczne porównania pudełtestowane w warunkachpodwyższonej wilgotności powietrza . Doświadczenia pokazały, że pudła wyprodukowane z użyciem ProVantage Kraftliner Aqua mają tę samą lub wyższą odporność na nacisk (BCT) niż pudła wykonane ze standardowego kraftlinera, a jednocześnie pozwalają na użycie mniejszej ilości materiału. Robin de Jong wyjaśnia: „Liczne zalety wynikające z papierowych opakowań są korzystne zarówno dla klientów, jak i środowiska. Pudła z tektury falistej mogą być dostosowane do różnych potrzeb. Doskonaƚa drukowność zapewnia liczne możliwości rozwoju marki. Z kolei warunki istotne dla świeżych produktów, takie jak odpowiednia temperatura czy poziom wilgotności, są zapewnione dzięki otworom wentylacyjnym, kształtowi opakowania czy użyciu odpowiedniego papieru. Tekturowe opakowania są również higienicznym rozwiązaniem dla świeżych produktów.” Od 2003 roku norma GMP (Dobra Praktyka Produkcyjna) potwierdza, że produkty z tektury falistej spełniają wszystkie wymogi przemysłu spożywczego odnośnie jakości, bezpieczeństwa i higieny.

Wyniki badań trwałości

Mondi zapoznał uczestników warsztatów także z obszernymi badaniami przeprowadzonymi niedawno na zlecenie firmy. W analizie* zatytułowanej „Corrugated Boxes and Sustainable Development Requirements” zostały zbadane potrzeby europejskich hodowców, producentów opakowań i handlowców w zakresie ekologicznych rozwiązań opakowaniowych. Jednym z najważniejszych wniosków było to, że pudła z tektury falistej uchodzą za najbardziej trwałe rozwiązanie w zakresie pakowania warzyw i owoców, jako że podlegają recyklingowi i są produkowane z odnawialnych materiałów.

Pełna gama produktów

Dywizje Mondi Containerboard i Mondi Corrugated Packaging wystawiły swoje produkty w nowo otwartym City Cube Berlin. Jako dostawca pełnego asortymentu Mondi zaprezentował pełną gamę wysoko funkcjonalnych gatunków papieru do ekologicznego pakowania warzyw i owoców. W centrum uwagi znalazły się nie tylko ProVantage Kraftliner Aqua i ProVantage Fluting Aqua, które są wodoodporne do trzech dni, ale i białe kraftlinery ProVantage Komiwhite i ProVantage Baywhite.

Inną atrakcją był pojemnik z tektury falistej o niskiej gramaturze wykonany przez Mondi Corrugated Packaging z ProVantage Kraftliner Aqua, który stanowi szczególny potencjał oszczędnościowy dla hodowców warzyw i owoców. Mondi Corrugated Packaging zaprezentował ponadto specjalny pojemnik zaprojektowany do przechowywania sadzeniaków ziemniaków. Jako alternatywa do magazynowania w workach zapewnia on skuteczną wentylację i redukcję masy, dzięki czemu sadzeniaki nie psują się. Firma zaprezentowała ponadto nowy pojemnik przydatny w punktach sprzedaży wiśni i cytryn oraz nowy pojemnik do przechowywania owoców cytrusowych, który dzięki niecodziennej konstrukcji zapewnia im świeżość podczas długich transportów.

Źródło: Mondi Containerboard