Mondi pomaga ograniczyć plastik w opakowaniach
17 Jan 2023 12:27

Mondi, czołowy dostawca branży opakowań i papiernictwa, połączył siły z Noel Alimentaria, wspierając tę spółkę i jej decyzję o wyborze dla jej produktów żywnościowych rozwiązania opartego na papierze, co znacząco zmniejszy użycie plastiku.

Mondi ściśle współpracowała z Noel Alimentaria, aby ustalić najlepsze możliwe rozwiązanie opakowaniowe dla asortymentu produktów roślinnych i mięsnych klienta. Efektem współpracy było wybranie przez Noel Alimentaria papierowych tacek PerFORMing Mondi, w które pakowana będzie poddana rebrandingowi seria siekanych roślinnych i wegetariańskich burgerów Verday. Z Verday korzysta sieć sklepów Marks and Spencer w linii dań „Plant Kitchen”. Tacki są również dostarczane na rynki krajów nordyckich i używane do pakowania szynek i wędlin.

Jako wyrób formowany tacki mogą być modelowane i dostosowywane do szeregu produktów w różnych rozmiarach. Posiadają również dużą symetryczną rozciągliwość, która zapewnia jednolite formowanie i idealnie nadaje się do płytkich tacek na żywność. PerFORMing zapewnia solidną ochronę przed wilgocią i powietrzem, zachowując świeżość produktów w procesie przechowywania i dystrybucji. Tacki składają się w 80% z papieru, w odróżnieniu od typowych, w 100% plastikowych wyrobów branży. Oznacza to, że zawartość plastiku w tacce została znacznie ograniczona. Papierowa tacka jest przeznaczona do recyklingu i przeszła testy odzyskiwalności przeprowadzone przez niemiecki instytut PTS (Papiertechnische Stiftung, metoda RH:021/97).

Jak mówi Falk Paulsen, dyrektor ds. sprzedaży i rozwoju: Dzięki niezwykle ścisłej współpracy z Noel Alimentaria od początku byliśmy w stanie zapewnić stworzenie najlepszej możliwej opcji dla całego asortymentu produktów mięsnych i bezmięsnych, stosując tacki wykonane z materiałów odnawialnych i odpowiedzialnie pozyskiwanych , które wciąż zapewniają najlepszą ochronę towarów.

Maria Sánchez, dyrektor ds. marketingu korporacyjnego Noel Alimentaria, dodaje: Naszą żywność klasy premium dostarczamy na terenie całej Europy, tak więc odpowiednie opakowanie jest niezbędne, aby prawidłowo utrzymać świeżość produktów i je chronić. Jednocześnie najważniejszą kwestią dla nas jest zrównoważony rozwój, dlatego tak ścisła współpraca z Mondi nad znalezieniem najodpowiedniejszego rozwiązania byłą przyjemnością. Jesteśmy w stanie wytwarzać nowe papierowe tacki korzystając z już posiadanego parku maszynowego i wykorzystamy to rozwiązanie do kolejnych asortymentów produktów z szynki i innych rodzajów mięsa.

Opracowano na podstawie informacji firmy Mondi