Mondi przejmie włoską papiernię za 40 mln euro
19 Aug 2022 11:44

Firma Mondi poinformowała, że za 40 mln euro kupi od Burgo Group papiernię Duino z okolic włoskiego Triestu. Obecnie pracuje w niej jedna maszyna papiernicza produkująca niskogramaturowy powlekany papier mechaniczny. Mondi planuje przekształcenie linii na potrzeby produkcji około 420 tys. ton wysokiej jakości papierów do produkcji tektury falistej rocznie, przy zakładanym koszcie inwestycji na poziomie 200 mln euro.

Duino, niewielkie miasteczko nad Zatoką Triesteńską, leży w pobliżu dwóch ważnych portów morskich, dlatego doskonale nadaje się do zaopatrywania zakładów Mondi produkujących tekturę falistą w Europie Środkowej i Turcji, a także do obsługi rozwijającego się włoskiego rynku.

Andrew King, dyrektor generalny Grupy Mondi, powiedział: Bardzo nas cieszy okazja do zainwestowania w rozwój naszej działalności w sektorze opakowań, rozbudowy naszej zintegrowanej platformy i poszerzania naszego zasięgu geograficznego.

Przejęcie musi jeszcze otrzymać zgodę odpowiednich urzędów antymonopolowych oraz spełnić pozostałe niezbędne wymogi prawne, dlatego jego realizacja jest spodziewana w drugiej połowie br.

Opracowano na podstawie informacji serwisu Packaging Portal