Mondi z ośmioma nagrodami w konkursie Worldstar Packaging Awards
18 Dec 2018 07:04

Firma Mondi potwierdziła swoją czołową pozycję na rynku papieru i opakowań, zdobywając aż 8 nagród w konkursie Worldstar Packaging Awards. Konkurs, w którym uczestniczą firmy opakowaniowe z całego świata, promuje najlepsze pomysły, innowacje oraz technologie dostępne na rynku. Sędziowie doceniają zwłaszcza zrównoważone rozwiązania, usprawnienia ułatwiające używanie opakowań oraz oszczędności w zużyciu materiałów do ich produkcji.

W tym roku osiem produktów Mondi uhonorowanych nagrodami Worldstar Packaging to:

1. Glass7Box w kategorii „Gospodarstwo Domowe” dla Mondi Austria

2. System segregacji odpadów nadających się do recyklingu w kategorii „Gospodarstwo Domowe” dla Mondi Polska

3. Zoptymalizowane zamknięcie opakowaniowe w kategorii „Tranzyt” dla Mondi Czechy

4. Wspornik boczny w kategorii „Tranzyt” dla Mondi Turcja

5. Pick Up Tray w kategorii „Point of Sale” dla Mondi Turcja

6. System wsparcia wykorzystania palet w kategorii „Inne” dla Mondi Czechy

7. Tacka na jogurty ze zrywaną taśmą w kategorii „Żywność” dla Mondi Czechy

8. Laminat BarrierPack Recyclable w kategorii „Materiały i Elementy Opakowaniowe” dla Mondi Niemcy

Armand Schoonbrood, dyrektor zarządzający w Mondi Corrugated Packaging, komentuje: „Mondi uczestniczy w konkursie WorldStar od wielu lat i z przyjemnością obserwujemy, jak rozwijają się nasze zdolności. Osiem nagród to potwierdzenie zarówno ciężkiej pracy i poświęcenia naszego zespołu badawczo-rozwojowego, jak również dążenia ku zrównoważonym rozwiązaniom, które są zapisane w naszym DNA. Mam szczególną satysfakcję z osiągnięć zespołu zajmującego się opakowaniami z tektury falistej, który siedmioma nagrodami pobił poprzedni rekord pięciu zwycięstw.”

Wszystkie zwycięskie produkty cechuje zrównoważone podejście. Wielokrotnie nagradzany BarrierPack Recyclable to w 100% nadający się do odzysku giętki laminat z tworzyw sztucznych. Wiele produktów zapewnia maksymalne wykorzystanie przestrzeni ładunkowej, m.in. „system wsparcia wykorzystania palet” - prosty system pozwalający na zapełnienie pustych przestrzeni przy załadunku palet, czy „pick up tray”, który zastępuje drewniane koszyki tackami z tektury falistej, umożliwiając pakowanie produktów cięższych o 71%. Inne rozwiązania, takie jak „Glass7Box”, ograniczają ilość odpadów dzięki stworzeniu uniwersalnego rozwiązania opakowaniowego, które pozwala na przechowywanie różnych produktów, w tym przypadku siedmiu rodzajów kieliszków do wina.

Uroczysta gala wręczenia nagród w WorldStar Packaging Awards odbędzie się 15 maja 2019 r. w czeskiej Pradze. Wybór zwycięzców odbył się podczas spotkania zarządu WPO 2018 w Chinach.

Na postawie informacji Mondi opracował TK