Moplen RP390H: wysoka przezroczystość i połysk w zastosowaniach do wytłaczania
11 Feb 2015 13:14

Basell Orlen Polyolefins Sprzedaż Sp. z o.o. (BOPS) oferuje najnowszy produkt pod nazwą Moplen RP390H, który jest wytwarzany w Europie Zachodniej przez LyondellBasell. Gatunek ten był wcześniej dostępny jako tzw. rozwojowy pod nazwą Moplen RP2531.

Moplen RP390H to kopolimer randomiczny produkowany z użyciem katalizatora Zieglera-Natty i w porównaniu do tradycyjnych gatunków wykazuje większą elastyczność w warunkach przetwórstwa oraz oferuje lepsze właściwości estetyczne w zakresie przezroczystości i wyższego połysku. Gatunek ten jest przeznaczony przede wszystkim do wytwarzania opakowań do żywności, opakowań do chemii gospodarczej i kosmetyków, które mają charakteryzować się doskonałymi właściwościami estetycznymi, aby przyciągnąć uwagę konsumenta.

Moplen RP390H może być wykorzystywany do wytwarzania opakowań o strukturze wielowarstwowej, zarówno w warstwie zewnętrznej, jak i w wewnętrznej w przypadku detali produkowanych m.in. metodą wytłaczania z rozdmuchem. Zestaw dodatków stosowany w przypadku gatunku Moplen RP390H pozytywnie wpływa na proces jego przetwórstwa, dzięki czemu powierzchnia wytwarzanych wyrobów jest gładka i ma wyższy połysk.

W przypadku wykorzystania gatunku Moplen RP390H do produkcji wysokiej jakości opakowań do

kosmetyków, rekomendowany jest proces wstępnej produkcji na linii do wytłaczania z rozdmuchem. Ma on na celu wytworzenie na narzędziach odpowiedniej powłoki gwarantującej optymalne właściwości estetyczne i optyczne wytwarzanych detali.

Potencjalne zastosowania konsumenckie:

- Opakowania do żywności i produktów diety wegetariańskiej.

- Opakowania na środki do pielęgnacji ciała.

- Wyroby użytkowe gospodarstwa domowego.

- Opakowania do kosmetyków.

- Opakowania do napojów.

- Opakowania wytwarzane metodą wytłaczania z rozdmuchem.

- Wytłaczanie i termoformowanie.

Właściwości:

- Wysoki połysk.

- Lepsza przezroczystość.

- Możliwość wykorzystania do produkcji opakowań jedno- i wielowarstwowych.

- Odpowiedni na warstwy zewnętrzne i wewnętrzne.

- Szerokie okno przetwórcze.

- Odpowiedni do produkcji opakowań do żywności wegetariańskiej.

Źródło: BOPS