MOSCA świętuje jubileusz 50-lecia!
9 May 2016 13:02

Niemiecki producent maszyn wiążących MOSCA GmbH obchodzi w tym roku swoje 50-lecie.

Firmę MOSCA w 1966 roku założył Gerd Mosca, w Hilden k. Düsseldorfu (Niemcy). Dziś przedsiębiorstwo ma zasięg międzynarodowy i działa przez 16 spółek córek. Zatrudnia ono 850 osób i osiąga roczne przychody w wysokości około 140 mln euro. W Polsce reprezentowane jest przez spółkę córkę Mosca Direct Poland, mającą siedzibę w Warszawie.

Firma MOSCA ma na swoim koncie kilka pionierskich rozwiązań: zgrzewanie wąskich taśm z tworzywa sztucznego (1981), wprowadzenie technologii inline do wiązania produktów z tektury falistej czy wdrożenie opatentowanej technologii SoniXs, która – przy mniejszym zużyciu energii – jest znacznie wydajniejsza niż konwencjonalne zgrzewanie termiczne.

W 1981 roku MOSCA wyprodukowała tysięczną maszynę. 30 lat później linię produkcyjną opuściła stutysięczna maszyna. Firma oferuje proste w obsłudze wiązarki półautomatyczne, wyposażone w transportery rolkowe lub taśmowe wiązarki automatyczne, prasy do palet oraz foliarki. Wiązarki MOSCA znajdują się w zakładach producentów tektury falistej, opakowań, materiałów budowlanych, firm z branży logistycznej, poligraficznej, zajmujących się kolportażem czy handlem wysyłkowym. Wysokiej jakości taśmy PP, PET i PLA produkowane są w ultranowoczesnej i w pełni zautomatyzowanej fabryce MOSCA w Muckental (Niemcy).

Na dzisiejszych konkurencyjnych rynkach nie można sobie pozwolić na przestoje spowodowane awarią sprzętu, dlatego MOSCA zainwestowała także w globalną sieć doradczą i serwisową. Rozwiązanie to stanowi dla klientów firmy gwarancję optymalnego przebiegu procesów.

Jestem dumny, że jesteśmy już 50 lat na rynku. Marzę o tym, aby spółka MOSCA jeszcze długo istniała i by utrzymała pozycję pioniera innowacyjności całej branży. Równie ważne jest też, by osobiste relacje oraz więź z firmą MOSCA wszystkich osób zaangażowanych w nasz biznes pozostały tak silne jak dotychczas” – mówi Gerd Mosca. Cały wywiad z założycielami MOSCA jest dostępny w najnowszym numerze naszego magazynu.

Firma MOSCA zaprezentuje swoje produkty na targach Drupa w Düsseldorfie w od 31. maja do 10. czerwca 2016 – stoisko D25 w hali 12. Przedstawiciele Mosca Direct Poland obecni będą na stoisku w dniach 07-08. czerwca.