Najdłuższa kiełbasa świata opakowana przez firmę Wipak
28 Apr 2015 09:25

Firma Wipak ze Skarbimierza (województwo opolskie), część fińskiej korporacji Wihuri Oy, zajmuje się sprzedażą, przetwarzaniem folii i produkcją opakowań oraz zadrukowanych laminatów dla przemysłu spożywczego i zastosowań technicznych, i zajmuje wiodącą pozycję na rynku folii wielowarstwowych, a w szczególności barierowych. Kilka miesięcy temu miała udział w zakończonym powodzeniem biciu rekordu Guinessa.

Wipak zapakował najdłuższą kiełbasę świata, wyprodukowaną w rumuńskim mieście Ploeszti. 1 grudnia 2014 r., w narodowe święto Rumunii, firma mięsna Aldis stworzyła z 52 ton mięsa kiełbasę o długości niespełna 63 km. Bicie rekordu miało miejsce na parkingu przez supermarketem Carrefour. W produkcji rekordowej kiełbasy wzięło udział ponad 40 pracowników rodzinnej firmy z Calarasi; ich wysiłki opłaciły się, bo po dokładnym pomiarze okazało się, że kiełbasa o długości 62,745 m jest najdłuższa w historii rekordów Guinessa. Pokrojona kiełbasa trafiła na sprzedaż.

Także obecny rok Wipak rozpoczął udanie, ponieważ w lutym przeszła wzorowo - z mocną oceną A - audit certyfikujący zakład w Sakrbimierzu zgodnie z wymaganiami standardu BRC IoP ver. 4.

Na podstawie informacji firmy Wipak