Naświetlarki ThermoFlexX w ofercie Wolff Trading
11 Dec 2014 13:40

Firma Wolff Trading ogłosiła nawiązanie współpracy handlowej z renomowanym producentem systemów CtP do produkcji form drukowych o wysokiej rozdzielczości druku – firmą Xeikon. Przedmiotem współpracy jest dystrybucja na polskim rynku naświetlarek marki ThermoFlexX. Kompletna oferta obejmuje urządzenia dedykowane segmentom etykiet, opakowań giętkich oraz opakowań z kartonu i tektury.

W komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej Wolff Trading czytamy: „Uniwersalność laserów marki ThermoFlexX umożliwia stosowanie wszystkich dostępnych na rynku płyt z maską LAM, wykorzystywanych do produkcji form drukowych w technologiach fleksograficznej, typograficznej oraz w suchym offsecie. Są one także kompatybilne ze wszystkimi dostępnymi na rynku technologiami płaskiego punktu, w tym z technologią LUX firmy MacDermid.

Elementem skutecznie wyróżniającym ThermoFlexX jest bardzo wysoka rozdzielczość obrazu. Na każdym z urządzeń istnieje możliwość doboru pięciu jej poziomów:2 400, 2 540, 4 000, 4 800, aż do 5 080 dpi.

Jest najszybszym laserem na rynku osiągającym prędkość nawet do 12m2 na godzinę przy rozdzielczości 2540 dpi. Wyposażenie w 2 głowice naświetlające zwiększa wydajność pracy urządzenia, a pokrywa próżniowa gwarantuje dokładność pozycjonowania płyty, minimalizuje utratę ciepła i redukuje hałas powstający podczas pracy urządzenia.

Inteligentne i innowacyjne rozwiązania technologiczne zastosowane w naświetlarkach ThermoFlexX gwarantują wysoką jakość parametrów druku, optymalną wydajność pracy oraz elastyczność w doborze płyt i technologii płaskiego punktu.

Firma Xeikon rozpoczęła działalność w sektorze fleksograficznym w 2012 roku, po wykupieniu niemieckiego producenta naswietlarek, firmy FlexoLaser i przejęciu marki ThermoFlexX od Kodaka.”

Na podstawie informacji firmy Wolff Trading