Nieprzerwany przepływ
1 Oct 2014 21:33

Na targach SyMAS 2014, poświęconych zagadnieniom obróbki, magazynowania, transportu i logistyki materiałów sypkich i masowych (29 - 30 października 2014, Kraków), Beumer Group zaprezentuje się jako producent kompleksowych systemów napełniania, paletyzowania i pakowania. Odwiedzający targi będą mogli także lepiej poznać systemy transportowe i zarządzania magazynem Beumer oraz usługę kompleksowego wsparcia klienta Beumer Customer Support.

Beumer Group zajmuje się projektowaniem, produkcją i montażem systemów transportowych oraz linii napełniania, paletyzowania i pakowania, dostosowanych do indywidualnych wymagań użytkownika. Przenośniki taśmowe to ekonomiczne i trwałe rozwiązanie, dostępne w wersji otwartej lub zamkniętej (przenośnik taśmowo-rurowe - pipe conveyor). Można je optymalnie dostosować do wymogów otoczenia takich jak transport na długich dystansach, przy dużych różnicach wysokości a także w zakrzywieniu, nawet przy wąskich poziomych i pionowych łukach.

Siła Beumer Group polega na umiejętności efektywnego łączenia ze sobą poszczególnych urządzeń i systemów, za pomocą inteligentnej automatyki. W branży techniki napełniania, paletyzowania i pakowania przedsiębiorstwo dostarcza rozwiązania systemowe z jednego źródła. Jednym z nich jest nowa linia konfekcjonująca Beumer fillpac. Można ją elastycznie zintegrować z istniejącymi liniami pakującymi. Jest wyposażona w kalibrowany, elektroniczny system ważenia gwarantujący stały precyzyjny poziom napełnienia worków. Specjalne oprogramowanie umożliwia ciągłą komunikację między jednostką wagową a końcówkami napełniającymi. Pozwala to na optymalną pracę linii pakującej, gdyż nie jest już konieczne usuwanie z niej worków z niedowagą bądź nadwagą.

Do elastycznego, dokładnego i stabilnego układania worków papierowych, PE i PP na paletach różnej wielkości specjalista intralogistyki oferuje wysokowydajna paletyzer Beumer paletpac, który, aby uzyskać jeszcze większą wydajność, została niedawno całkowicie zmodyfikowana. Korzyści dla użytkownika to: ulepszony dostęp do podzespołów, skrócony czas montażu i przede wszystkim niższe koszty. Wyposażenie paletyzera w dwutaśmowy układ obracania umożliwia łagodne, szybkie i bardzo dokładne układanie na paletach w stosy, worków napełnionych materiałem sypkim. W razie potrzeby Beumer Customer Support może bez problemu doposażyć już istniejąc linię w to rozwiązanie.

Nowa urządzenie z serii Beumer stretch hood umożliwia efektywne pakowanie stosów worków na paletach. Specjaliści Beumer przeanalizowali budowę urządzenia i przebudowali je w celu maksymalnej optymalizacji linii pakującej. Ulepszono nawigację w menu sterowania urządzenia dzięki wykorzystaniu panelu dotykowego soft touch, zoptymalizowano i zwiększono ergonomie stanowiska pracy operatora oraz zastosowano materiałooszczędne prowadzanie folii za pomocą innowacyjnego systemem transportu folii. Ponadto Beumer podniósł wydajność systemu i poprawił dyspozycyjność urządzenia.

Beumer opracował także system zarządzania magazynem (Warehouse Management System -WMS), który spełnia kluczowe wymogi obróbki materiałów sypkich, takie jak magazynowanie wrażliwych substancji, śledzenie partii oraz optymalne i oszczędne wykorzystanie powierzchni magazynowej. WMS posiad interfejs do wszystkich typowych systemów ERP, dzięki czemu integruje zarządzanie magazynem i przepływem materiałów oraz systemami sterowania poszczególnych urządzeń. Użytkownik ma podgląd operacji produkcyjnych i magazynowych oraz możliwości dopasowania ich do bieżących potrzeb. Ponadto, podczas targów odwiedzający będą mogli poznać lepiej usługę kompleksowego wsparcia klienta Beumer Customer Support.

Źródło: Beumer