Nilpeter sprzedał trzy maszyny z innowacyjnym systemem suszącym
25 Aug 2015 12:21

Firma Nilpeter została pierwszym producentem maszyn drukujących, który instaluje nowy hybrydowy system suszący UV ArcLED firmy GEW. Zostanie on umieszczony w trzech maszynach FA-4 flekso UV, które zostały zaprojektowane z myślą o najwyższej wydajności w produkcji etykiet samoprzylepnych i opakowań giętkich.

Dwie z maszyn trafią na rynek USA – pierwszym odbiorcą jest firma Flexible Technologies z Orem (Utah), zaś drugim Best Label Co, usytuowana w Cerritos (Kaliforani). Trzecia maszyna została zakontraktowana przez brytyjską OPM Group.

System ArcLED można instalować również w nowej cyfrowej linii firmy Nilpeter PANORAMA UV-Inkjet, której światowa premiera odbędzie się podczas brukselskich targów LabelExpo Europe.

System hybrydowy ArcLED wykorzystuje ujednolicone osłony na głowice lamp z wymiennymi kasetami. Umożliwia to operatorom zamienne stosowanie zespołów suszących LED i lamp rtęciowych, dowolnie umieszczonych w maszynie i dopasowanych do specyficznych potrzeb druku i lakierowania. Zmiana kaset odbywa się w ciągu zaledwie kilku minut. Kompaktowy zasilacz GEW Rhino automatycznie rozpoznaje rodzaj użytych kaset i natychmiast zmienia źródło zasilania między prądem stałym potrzebnym (lampy LED) i prądem zmiennym (lampy rtęciowe).

Główną korzyścią ze stosowania takiego rozwiązania jest obniżenie kosztów energii dzięki wykorzystaniu bardziej wydajnych lamp rtęciowych oraz systemów kontroli energii. Dalsze oszczędności zapewnia stosowanie lamp LED, które nie wymagają rozgrzania przed użyciem, a w trakcie przestojów maszyny nie pobierają energii.

Na podstawie informacji firmy Nilpeter opracował TK