Nilpeter świętuje 100-lecie istnienia
28 Jan 2019 11:14

1 maja 2019 r. w swej siedzibie w duńskim Slagelse firma Nilpeter będzie obchodziła okrągłą, setną rocznicę swojego istnienia. Założone w 1919 r. przez dwóch starych przyjaciół przedsiębiorstwo zaczynało od serwisowania maszyn do druku gazet w centrum Kopenhagi, by po 5 latach działalności wypuścić na rynek swoją pierwszą semirotacyjną maszynę drukującą Simplex (1924 r.), która – w różnych wersjach – pozostała w ofercie firmy do lat 70. ubiegłego stulecia. Po wynalezieniu podłoży samoprzylepnych Nilpeter skoncentrował się na biznesie etykietowym. Do dzisiaj firma pozostaje w rękach rodziny założycieli i obecnie jest zarządzana przez 3. (Lars Eriksen) oraz 4. (Peter Eriksen) pokolenie właścicieli.

Globalna produkcja i wsparcie klientów

Dzisiaj Nilpeter produkuje maszyny do druku etykiet i opakowań giętkich na trzech kontynentach: w Europie, Ameryce Północnej oraz w Azji. Firma przywiązuje ogromną wagę do niezmiennej jakości maszyn i utrzymuje ją dzięki samodzielnej produkcji kluczowych podzespołów, wysokiemu poziomowi automatyzacji oraz wszechstronnej kontroli jakości.

Nilpeter posiada liczne oddziały, które wspierają strategię globalnego, niezawodnego wsparcia klientów zarówno na lokalnym, jak i międzynarodowym gruncie.

„Czyste” wzornictwo

Maszyny Nilpetera zachowują od lat łatwo rozpoznawalną linię wzorniczą. Duńska tradycja prostoty projektowania w połączeniu z wysokim poziomem funkcjonalności pozostaje priorytetem w fazie rozwojowej i jest widoczna po dziś dzień. Projektując swoje maszyny firma pamięta o potrzebach nowej generacji operatorów maszyn, którzy oczekują nowoczesnego interfejsu użytkownika oraz intuicyjnej obsługi.

Technologia do zobaczenia

Pięć nowoczesnych Centrów Technologii (w Danii, USA, Tajlandii, Indiach oraz w Brazylii) prezentuje stale najnowsze produkty Nilpeter i stanowi doskonałe miejsce spotkań z klientami. Co więcej, poddostawcy oraz partnerzy biznesowi mogą wykorzystywać je do testowania nowych trendów technologicznych.

Pewna przyszłość

Przez lata Nilpeter przesuwał granice technologicznej doskonałości, tworząc liczne i liczące się innowacje, które kształtowały przemysł druku etykiet: takie jak druk UV-flekso, technika sitodruku rotacyjnego drop-in czy pierwsza kompletna platformowa maszyna offsetowa. Dzisiaj firma opiera się na silnych fundamentach i rozwija się w zgodzie ze spójną wizją przyszłości.

„Marka Nilpeter jest obecnie silniejsza niż kiedykolwiek wcześniej dzięki bliskim kontaktom biznesowym oraz innowacjom produktowym. Cenimy współpracę, zarówno z klientami, dostawcami, jak i partnerami branżowymi. Pragniemy dzielić się naszym doświadczeniem oraz blisko współpracować z czołowymi dostawcami technologicznymi, z myślą o tworzeniu wartości z klientami oraz dla klientów. Zainspirowani przez najnowsze trendy technologiczne, nasi wykwalifikowani, inteligentni pracownicy nieustannie tworzą i wdrażają nowe rozwiązania, co pozwala nam pozostać innowacyjną siłą napędową w branży druku. Wprawdzie korzystamy ze 100 lat doświadczeń, jednak nie jesteśmy zakorzenieni w przeszłości, ale koncentrujemy się na tym, co będzie działać w przyszłości.” - powiedział Lars Eriksen, prezes i dyrektor generalny Nilpeter A/S.

W związku z okrągłą rocznicą „100 lat innowacyjności” Nilpeter przygotował szereg atrakcji dla swych pracowników, klientów, partnerów oraz dostawców, które będą odbywać się przez cały 2019 r.

Na podstawie informacji Nilpeter opracował TK

Podpisy

Właściciele Nilpeter, Lars Eriksen i Peter Eriksen, kierują firmę ku kolejnym sukcesom i historycznym osiągnięciom.

Każda maszyna marki Nilpeter, która trafi do klientów w 2019 r., zostanie wyposażona w specjalną plakietkę „100 LAT INNOWACYJNOŚCI”.