Nowa butelka z PET wypiera tradycyjne puszki
5 Nov 2015 12:50

Przedsiębiorstwo RPC Promens Consumer Innocan będące częścią Grupy RPC wprowadza butelki barierowe PET o pojemności 750 ml do syropów smakowych do zimnych napojów.

Nowe butelki zapewniają bardziej ekonomiczny, wygodny i elastyczny rodzaj opakowania w porównaniu z puszkami metalowymi, które były tradycyjnie używane do pakowania tych produktów.

Konsumentom mniejsza waga butelki PET zapewnia łatwość użycia. Producentom butelki oferują możliwość zdobienia przez foliowanie z indywidualnym, odpowiednim do wymagań oznakowaniem marki i grafiką, oraz uproszczoną logistykę, która zapobiega opóźnieniom i eliminuje konieczność magazynowania zapasów, gdyż nie ma potrzeby kupowania i przechowywania zadrukowanych wcześniej puszek metalowych.

Opływowy kształt butelek PET przypomina puszki metalowe, co pomaga w identyfikacji marki oraz umożliwia napełnianie butelek na istniejących liniach i zastosowanie tych samych zamknięć.

Wielowarstwowa konstrukcja obejmuje warstwę pochłaniającą tlen (bariera aktywna) i warstwę poliamidową (bariera pasywna), które stanowią skuteczną ochronę przed utlenianiem i przedłużają okres przechowywania syropów. Ponadto pomaga to dłużej zachować smak syropu w butelce.

Źródło: RPC