Nowa drukarka w portfolio MULTIVAC Marking & Inspection
23 Nov 2022 13:27

Firma MULTIVAC Marking & Inspection stworzyła DP 245, nową i – jak przekonuje – innowacyjną drukarkę do druku bezpośredniego na folii, przeznaczoną dla serii traysealerów X-line. Wyróżnia ją charakterystyczna cecha: choć zaawansowany model działa z ustaloną wysokością roboczą, potrafi automatycznie dopasować ją do ewentualnych różnic w wysokości gotowych paczek.

Dzięki temu nowemu procesowi oraz stopniowi ochrony IP65 przesuwamy bezpośredni druk na wstędze na nowy poziom – mówi Michael Reffke, kierownik produktu ds. technologii znakowania w MULTIVAC Marking & Inspection. Drukarka umożliwia bezpieczne, niezawodne i precyzyjne znakowanie tacek z nierównościami powodowanymi przez zapakowany produkt. Miejsce nadruku na paczkach można w prosty i wygodny sposób dopasować za pomocą pokręteł, dlatego przygotowanie do druku nowej partii towaru zajmuje minimum czasu.

Dane zmienne w rodzaju daty przydatności do spożycia lub numeru partii są nadrukowywane z użyciem drukarki MULTIVAC TIJ 10 wykorzystującej proces atramentowego druku termicznego. Przy użyciu pojedynczej głowicy można uzyskać 12,7 mm maksymalnej wysokości nadruku, a przy dwóch nawet 25,4 mm. Podwyższoną wydajność i bezpieczeństwo operacji zapewnia dopasowanie drukarki do terminalu obsługi traysealera; dla przykładu layouty druku są przechowywane w pamięci traysealera, co gwarantuje, że maszyna zawsze załaduje właściwy layout.

Bezobsługowa technologia termicznych drukarek atramentowych

Jak informuje producent, nowa maszyna imponuje nie tylko wydajnością, niezawodnością i precyzją, ale również opłacalnością i jakością druku: Celowo zdecydowaliśmy się na proces termicznego druku atramentowego, aby w dłuższej perspektywie zaoferować naszym klientom prawdziwą wartość dodaną - potwierdza Reffke. Ta technologia druku polega na podgrzewaniu wody w tuszu. Powoduje to wybuchowe tworzenie się drobnych pęcherzyków powietrza, które wypychają krople atramentu z dyszy. W ten sposób uzyskuje się rozdzielczość druku do 600 dpi, dzięki czemu nawet najmniejsze znaki, czcionki lub kody mogą być dokładnie odwzorowane.

W przeciwieństwie do drukarek CIJ (do atramentowego druku ciągłego) to rozwiązanie wykorzystuje również wkłady drukujące ze zintegrowanymi głowicami. Zaletą jest łatwość i szybkość ich wymiany oraz - co równie ważne – prostota ich konserwacji.

Nowa DP 245 jest dostępna również w opcji ze stopniem ochrony IP65, który oznacza, że jest odporna na mycie wodą podczas czyszczenia traysealera.

Opracowano na podstawie informacji firmy MULTIVAC

error: Kopiowanie zabronione!