Nowa fabryka Delta Packaging w Polsce
19 Sep 2014 14:38

Budowa nowego zakładu, którego uruchomienie przewidziano na czerwiec 2015 r., jest związana ze wzrostem liczby klientów firmy w Europie, zwłaszcza w krajach bałtyckich. Zlokalizowany w Gliwicach zakład o powierzchni 10 000 m2 będzie dedykowany produkcji opakowań tekturowych, głównie dla przemysłu spożywczego i elektronicznego. Zostanie wyposażony w maszyny drukujące w technikach fleksograficznej i offsetowej oraz urządzenia do powlekania, obróbki końcowej i klejenia.

Terry Cross, prezes i założyciel firmy Delta, tłumaczy: „Biorąc pod uwagę rosnącą liczbę klientów na rynkach europejskich i w krajach bałtyckich stało się oczywiste, że jeśli będziemy dysponować fabryką zlokalizowaną bliżej naszych klientów, pozwoli to nie tylko zmaksymalizować wydajność, ale także ograniczyć ślad węglowy naszej firmy.”

Nowy zakład stanowi część planu inwestycyjnego o wartości 50 mln euro, którego realizację rozpoczęto w kwietniu br. powiększając o 5000 m2 fabrykę w Belfaście w Irlandii Płn.

Grupa Delta Packaging powstała w 1981 r. w Irlandii. Zatrudnia 220 osób, a oprócz zakładu w Belfaście posiada także fabryki w Chinach i Indiach. Jej obroty wzrastają nieprzerwanie w ciągu 5 ostatnich lat, a wartość sprzedaży w latach 2014-2015 ma przekroczyć 58 mln euro.

Na podstawie graphiline.com opracowała IZ