Nowa fabryka UNITED CAPS w Wielkiej Brytanii
20 Jul 2018 08:09

Grupa UNITED CAPS, międzynarodowy producent zamknięć i zakrętek, ogłosiła rozpoczęcie budowy nowej fabryki w Dinnington, dystrykt Rotherham, która wpisuje się w firmową strategię „Bliżej Ciebie”. W pierwszej fazie projektu powstanie zakład o powierzchni 5 tys. m2, z możliwością rozbudowy do 20 tys. m2 w miarę wzrostu popytu na produkty przedsiębiorstwa.

Produkcja w nowej lokalizacji powinna rozpocząć się na początku 2019 r. Początkowo powstawać tam będą zamknięcia dla branży napojowej i nabiałowej, ale możliwe będzie rozszerzenie asortymentu na potrzeby innych odbiorców. Koszt inwestycji oscyluje w granicach 20 mln euro (w co wliczono zakup niezbędnych maszyn produkcyjnych); jak przekonuje UNITED CAPS, po zakończeniu pierwszej fazy budowy nowy zakład, w którym początkowo znajdzie zatrudnienie 20 osób, zwiększy obroty Grupy o 15%.

„Ekspansja w Wielkiej Brytanii stanowi reakcję na wzrost popytu miejscowego rynku na nasze produkty” - wyjaśnia Benoit Henckes, dyrektor generalny UNITED CAPS. „Wybraliśmy Rotherham ze względu na jego umiejscowienie przy autostradzie M1, dostęp do pracowników z technicznymi umiejętnościami oraz rozsądną cenę gruntów. To będzie nasza pierwsza fabryka w Wielkiej Brytanii i liczymy na bliską współpracę z władzami dystryktu Rotherham przy rozwijaniu projektu.”

Wybór Dinnington poprzedziła seria badań rynkowych przeprowadzonych na zlecenie UNITED CAPS. Jak dodaje Henckes: „Nasze badania wskazują na największy popyt na zamknięcia dla branż napojowej i nabiałowej. Uściślając, skupimy się na produkcji zamknięć z tworzyw sztucznych dla napojów niegazowanych i o średniej zawartości gazu, jak również soków owocowych i produktów nabiałowych, pakowanych w butelki z PET. Naturalnie nasi klienci w Wielkiej Brytanii będą mieli dostęp do pełnej gamy oferowanych przez nas zakrętek i zamknięć, jak również do specjalistycznych usług realizowanych przez nasz dział badawczo-rozwojowy w Messia.”

Po sukcesie odniesionym przez irlandzką fabrykę UNITED CAPS w Greystones zadecydowano, że pieczę nad nowym zakładem w Rotherham będzie sprawował jej dyrektor (od ośmiu lat) Paul Gorry.

Na podstawie informacji UNITED CAPS opracował TK