Nowa kompaktowa drukarka etykiet Brother P-touch P750W
17 Jul 2014 13:06

Brother wprowadza na rynek stacjonarną drukarkę etykiet P-touch P750W. Nowy model, charakteryzujący się kompaktowymi rozmiarami, oferuje obsługę sieci bezprzewodowej oraz technologii NFC.

Stacjonarna drukarka etykiet P-touch P750W to kompaktowe i łatwe w użyciu urządzenie, które zajmuje niewiele miejsca na biurku. Model oferuje wysoką prędkość druku, wynoszącą do 30 mm/s oraz umożliwia druk na etykietach o szerokości do 24 mm, przy czym maksymalna wysokość zadruku wynosi 18 mm. Urządzenie wyposażone jest także w profesjonalną, automatyczną gilotynę z funkcją nacinania, pozwalającą uzyskiwać etykiety, które można łatwo odkleić od papieru podkładowego.

P-touch P750W posiada również interfejs USB oraz możliwość pracy w sieci bezprzewodowej. Urządzenie pozwala także na korzystanie z technologii NFC. Jest kompatybilne z systemami Windows, Mac OS, iOS oraz Android. Nie wymaga instalowania specjalnego oprogramowania ani sterowników. Wystarczy tylko podłączyć urządzenie, zaprojektować etykietę, a następnie ją wydrukować.

Dodatkowo drukarka obsługuje aplikację Brother iPrint & Label, która umożliwia tworzenie obrazów i drukowanie etykiet za pomocą smartfonów i tabletów. Model posiada również wbudowane oprogramowanie P-touch Editor Lite, wspierające użytkownika w projektowaniu oraz edytowaniu etykiet.

P-touch P750W może być zasilania na cztery, różne sposoby: użytkownik może używać zasilacza AC, alkaicznych baterii AA, akumulatora NiMH lub baterii litowo-jonowej. Urządzenie pozwala użytkownikom drukować na taśmach Brother TZe, w których zastosowana została opatentowana przez producenta technologia laminowania. Laminowane taśmy TZe składają się z sześciu warstw, tworzących cienką i bardzo wytrzymałą etykietę. Znaki nanoszone są metodą termotransferu i umieszczane pomiędzy dwoma ochronnymi warstwami PET. Takie rozwiązanie zabezpiecza je przed cieczami, tarciem, temperaturą, chemikaliami oraz światłem słonecznym. Przeprowadzone testy taśm dają gwarancję wysokiej jakości oraz dużej wytrzymałości. Nośniki są również wygodne w użyciu i charakteryzują się łatwą w odklejeniu warstwą zabezpieczającą oraz dobrą przyczepnością.

 

Opracowano na podstawie informacji firmy Brother