Nowa marka z rodziny papierów aqua atrakcją warsztatów na Fruit Logistica
7 Jan 2015 10:16

W ramach popularnych warsztatów papierniczych na targach Fruit Logistica Mondi Containerboard zaprezentuje aqua protec – nową markę handlową produktu o dużej wytrzymałości i wysokiej jakości do wytwarzania opakowań przy użyciu papieru ProVantage Aqua. Warsztaty odbędą się w czwartek, 5 lutego 2015 o godz. 14:45 w strefie technicznej „Tech Stage” w centrum targowym, pod hasłem „Opakowania na bazie papieru – nowe rozwiązania dla Twojej firmy”. Podczas warsztatów firma ogłosi wyniki badań i ciekawe dane, które mają przekonać klientów o zaletach tych częściowo wodoodpornych gatunków papieru.

Logo nowej marki handlowej aqua protec na pudle z tektury falistej podkreśla, że opakowanie to jest odporne na wilgoć i gwarantuje, że zostało wykonane z ekologicznego papieru ProVantage Kraftliner Aqua i/lub Fluting Aqua.

Florian Stockert, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu Containerboard w Mondi Europe & International, mówi: „Z przyjemnością zapowiadamy premierę nowej marki aqua protec. Marka ta to rozpoznawalna szczególna cecha pudeł z tektury falistej oznaczająca, że są wodoodporne do trzech dni. Oznacza także, że wybrany produkt jest przyjazny środowisku naturalnemu i przyczynia się do obniżenia śladu węglowego przez naszych klientów używających tych papierów. Pudła z tektury falistej opatrzone logo aqua protec nie zawierają bowiem parafiny.”

Oprócz nowej marki uczestnicy warsztatów Mondi będą mogli zapoznać się z badaniami przeprowadzonymi niedawno na zlecenie firmy. Analiza zatytułowana „Corrugated Boxes and Sustainable Development Requirements” wyjaśnia potrzeby hodowców, producentów opakowań i handlowców w zakresie ekologicznych rozwiązań opakowaniowych.

45-minutowe warsztaty są adresowane do hodowców, handlowców, kupców detalicznych, pracowników działu rozwoju, projektantów opakowań oraz wszystkich odwiedzających targi, którzy są zainteresowani wytrzymałymi opakowaniami. Zgłoszeń można dokonać w Internecie na stronie: www.mondigroup.com/products/desktopdefault.aspx/tabid-2002/. Liczba miejsc jest ograniczona. Warsztaty będą prowadzone w języku angielskim i tłumaczone na język francuski, niemiecki, włoski i hiszpański.

Już po raz piąty Mondi Containerboard uczestniczy w targach Fruit Logistica w Berlinie. Od 4 do 6 lutego 2015 wraz z segmentem Mondi Corrugated Packaging zaprezentuje swoje produkty w nowo otwartym City Cube Berlin na stoisku D-17 w hali B. Zapraszamy klientów na prezentację 12 wysoko funkcjonalnych gatunków papieru do ekologicznego pakowania warzyw i owoców.

Źródło: Mondi