Nowa przezroczysta folia z efektem „no-label look”
27 Oct 2022 12:00

Innovia Films wprowadza na rynek Rayoface CSA46, przezroczystą, jednostronnie powlekaną folię BOPP o wysokim połysku, idealną do zastosowań w przemyśle spożywczym i napojów oraz artykułów gospodarstwa domowego i higieny osobistej. Ta 46-mikronowa folia jest o około 10 procent cieńsza niż większość folii facestock, co daje większą wydajność i mniejszy ślad węglowy.

Rayoface CSA to folia o wysokiej przejrzystości i niskim stopniu zamglenia, która poprawia widoczność produktu i nadaje mu wygląd „niewidocznej etykiety” na opakowaniu. Materiał ten ma bardzo szerokie możliwości zadruku i nadaje się do druku offsetowego, sitowego, flexo i rotograwiurowego, również z wykorzystaniem farb UV, niskomigracyjnymi i wodnymi.

Alasdair McEwen, Manager Produktu, wyjaśnia: Wydajność materiału CSA46 oznacza, że charakteryzuje się on doskonałą przyczepnością folii do zdobienia typu cold-foil i atrakcyjnym wyglądem, co pozwala na tworzenie przyciągających wzrok grafik i projektów etykiet. Wszystko przy jednoczesnym zmniejszeniu wpływu na emisję dwutlenku węgla w porównaniu z grubszymi powlekanymi foliami facestock.

CSA46 zapewnia zrównoważoną orientację folii, co owocuje lepszą jakością sztancowania i zwiększoną trwałością matryc i co ważne spełnia wymagania UE dotyczące kontaktu z żywnością - dodaje McEwen.

Opracowano na podstawie informacji firmy Innovia Films