Nowa technologia lokacyjna Cognex: nieporównywalna szybkość i wydajność
9 Jun 2015 10:52

Firma Cognex, czołowy producent systemów wizyjnych, wprowadza technologię lokacyjną PatMax RedLine, która pozwala na nowo odkryć zalety narzędzia dopasowania do wzorca PatMax, maksymalizując szybkości i wydajności jego pracy. Dostępna w ostatniej wersji oprogramowania Cognex In-Sight Explorer 5.1 technologia jest zoptymalizowana do pracy w trzech nowych systemach wizyjnych InSight:

- In-Sight 5705, najszybszym na świecie, samodzielnym systemie wizyjnym 5MP, do niezawodnej inspekcji bardzo szybkich linii produkcyjnych;

- In-Sight 8405, najmniejszym na świecie, samodzielnym systemie wizyjnym 5MP, idealnym do zastosowań, które wymagają lekkiej kamery lub mają ograniczoną przestrzeń montażową;

- In-Sight 5705C, jedynym na świecie, samodzielnym systemem wizyjnym 5MP pracującym w kolorze, adresowanym do najbardziej wymagających zastosowań, oferującym zaawansowane narzędzia oraz 24-bitowe filtry koloru obrazu.

Dopasowanie do wzorca to istotny i krytyczny pierwszy krok w większości zastosowań systemów wizyjnych. Ponieważ poprzednie narzędzia narzucały pewne ograniczenia w szybkości, w wielu aplikacjach stosowano kamery o zbyt niskiej rozdzielczości, by utrzymać odpowiednie tempo działania linii produkcyjnej. Technologia PatMax RedLineTM pracuje szybciej w systemach o wysokiej rozdzielczości, eliminując dysproporcję pomiędzy szybkością a jakością, pozwalając klientom na zwiększenie rozdzielczości rejestrowanych obrazów, a co za tym idzie, zyskanie na dokładności bez negatywnych konsekwencji dla szybkości realizacji procesów produkcji.

„Nasi klienci sygnalizują zwiększone zapotrzebowanie na inspekcję w kolorze również bardzo małych defektów, nawet w dużym polu widzenia” - mówi Joerg Kuechen, wiceprezes ds. urządzeń wizyjnych. „Konwencjonalne algorytmy dopasowujące są zbyt wolne do zastosowań z wysoką rozdzielczością, ale teraz dzięki niewiarygodnie szybkiej technologii dopasowania PatMax RedLineTM nasi klienci nie muszą już iść na kompromis w dziedzinie wydajności.”

Jak wszystkie systemy In-Sight, modele klasy 5MP współpracują z oprogramowaniem In-Sight Explorer. Jego interfejs zapewnia pełną, niezawodną i efektywną konfigurację systemu oraz obsługę danych. Paleta narzędzi typu drag-and-drop wraz z arkuszami ich właściwości i ustawień, czynią pracę z systemem bardziej intuicyjną. Nowe systemy wizyjne wykorzystują także skrypt Java, by maksymalnie ułatwić realizację skomplikowanych zadań i aplikacji wizyjnych, dostarczających dużych ilości danych.

Źródło: Cognex