Nowatorska taśma termotransferowa firmy Videojet
7 Apr 2016 11:35

Wyniki najnowszych badań wskazują na stały rozwój globalnego rynku opakowań elastycznych. Przewiduje się, że z uwagi na coraz większy popyt ze strony branż będących użytkownikami końcowymi, takich jak opieka zdrowotna, producenci środków higieny osobistej, żywności i napojów oraz firmy farmaceutyczne, jej wartość w roku 2020 sięgnie 248 mld dolarów.

Najwięcej opakowań elastycznych trafia do sektora zajmującego się żywnością i napojami, w którym użycie do pakowania folii elastycznej i innych rodzajów folii stale wzrasta. Te rodzaje podłoży w połączeniu z popytem klientów na większą różnorodność form opakowań, zapoczątkowały wyraźny trend w dziedzinie znakowania na workach.

„Bardzo lekkie worki i torebki w naturalny sposób zwiększają wydajność i obniżają koszty. Dzięki temu branży worków opakowaniowych udało się opanować nowe rynki, co tylko w ciągu ostatnich trzech lat przyniosło jej w skali globalnej 16% wzrost” — mówi Heidi Wright, kierownik działu materiałów eksploatacyjnych w firmie Videojet. „Taśma Videojet Ultra Grade została w rzeczywistości opracowana dla naszych drukarek TTO. Ważna była dla nas zwłaszcza jej znakomita wydajność przy znakowaniu na foliach elastycznych oraz innych foliach najczęściej stosowanych do worków opakowaniowych.”

Na całym świecie wykorzystano w zeszłym roku około 165 mld torebek ze sztywnym dnem, a według prognoz w ciągu najbliższych kilku lat popularność tych elastycznych opakowań będzie dalej rosła z uwagi na ich lekkość, uniwersalność i trwałość. Elastyczne worki to także niższe koszty transportu i przechowywania oraz możliwość bardziej kompaktowego pakowania, dzięki czemu na tej samej powierzchni można zmieścić więcej produktów. Oprócz korzyści operacyjnych producenci worków zyskują także przewagę na płaszczyźnie handlu detalicznego, oferując konsumentom bardziej atrakcyjne opakowania, które przyciągają wzrok.

Worki nie tylko poprawiają ekspozycję towaru na półce, ale także stwarzają nowe możliwości promocji marki z użyciem wysokiej jakości grafik w atrakcyjnych barwach. Zespoły zajmujące się marketingiem marki dążą do maksymalnego wykorzystania projektu graficznego do celów marketingowo-promocyjnych, dlatego pragną unikać nieatrakcyjnych oznakowań lub oznakowań słabej jakości, które mogłyby psuć efekt.

Zdaniem producenta doskonała jakość druku i świetna przyczepność, jaką daje czarna taśma Ultra Grade, mogą stwarzać nowe szanse dla producentów z rynku opakowań elastycznych. Drukarki TTO Videojet Dataflex 6320 i 6420 to sprawdzone w praktyce urządzenia, które idealnie nadają się do umieszczania na elastycznych opakowaniach zmiennych informacji, takich jak data, godzina, kod partii, składniki, logo i informacje marketingowe.

Czarna taśma Ultra Grade to najnowszy produkt z serii taśm termotransferowych firmy Videojet. Została zaprojektowana, by zwiększyć wydajność drukowania na opakowaniach elastycznych i sprawdza się doskonale w połączeniu z folią elastyczną i metalową oraz powlekanymi papierami. W porównaniu z konkurencyjną taśmą o długości 1100 m taśma Ultra Grade pozwala w przypadku typowego, 2-wierszowego kodu daty wykonać o 9000 nadruków więcej i ułatwia uzyskanie jednakowo wysokiej jakości każdego z nich.

We wszystkich taśmach Videojet wykorzystuje się technologię powlekania odwrotnej strony, co pomaga uzyskać wyjątkową jakość druku i zwiększa trwałość głowicy drukującej. Te zalety czynią z nich doskonałe rozwiązanie dla producentów chcących drukować na opakowaniach elastycznych tekst i grafikę wysokiej jakości, które nie będą psuć efektu uzyskanego dzięki wzornictwu.

Czarna taśma Ultra Grade dostępna jest w różnych długościach i szerokościach, które zapewniają dłuższy czas drukowania i mniejszą częstotliwość wymiany taśmy. Pozwala ona także zwiększyć liczbę wyrobów znakowanych z użyciem jednej rolki. Czynnikiem, który dodatkowo umożliwia przyspieszenie drukowania, jest lepsza przewodność cieplna taśmy.

„Taśma Ultra Grade to kolejny dowód uwagi, jaką Videojet poświęca dostarczaniu produktów spełniających wymagania producentów w zakresie drukowania, a często nawet wykraczających poza nie” - podsumowuje Wright.

Źródło: Videojet