Nowe inwestycje Veroni-Pak w zakresie folii CAST PP i taśm spinających
24 Mar 2015 09:34

Veroni-Pak z Wąbrzeźna – producent folii CAST PP oraz polipropylenowych taśm spinających – rozpoczął nową inwestycję mającą na celu znaczące powiększenie możliwości produkcyjnych polipropylenowych folii wylewanych CAST przeznaczonych przede wszystkim do produkcji opakowań spożywczych. Pochodząca od renomowanego europejskiego dostawcy i oparta na najnowocześniejszej dostępnej technologii linia o szerokości 5 m do produkcji folii CAST PP, zostanie uruchomiona w Wąbrzeźnie w 2016 roku. '

Dzięki tej inwestycji Veroni-Pak zwiększy swoje moce produkcyjne z obecnych 6 tys. do 18 tys. ton rocznie i stanie się największym producentem tego typu folii w Polsce oraz jednym z największych w Europie. Inwestycja ukierunkowana będzie także na poszerzenie asortymentu oferowanych folii o produkty przeznaczone do zaawansowanych aplikacji (m.in. antifog, peelable, do opakowań typu open-close).

Folie CPP

Folie polipropylenowe produkowane przez Veroni-Pak metodą wylewania (CAST) znajdują szerokie zastosowanie w produkcji opakowań jednowarstwowych (drukowanych lub bez nadruku) dla branży spożywczej:

- woreczków dla branży piekarniczej (VerCAST BW),

- torebek trójkątnych na świeże zioła, kwiaty i rośliny doniczkowe (VerCAST L),

- woreczków przeznaczonych do mrożenia (VerCAST F).

Folie te mogą zawierać mikroperforację.

Także wielowarstwowe laminaty (m.in. z BOPP, PET) przeznaczone do produkcji zaawansowanych opakowań spożywczych zawierają folię CPP (VerCAST L), która jako warstwa wewnętrzna gwarantuje doskonały zgrzew i odporność na przebicie.

Produkcja folii CPP w Veroni-Pak objęta jest certyfikowanym systemem higienicznym BRC/IOP gwarantującym spełnienie wysokich wymagań dotyczących higieny i czystości produkcji, a także jakości produktu.

Taśmy spinające PP

Jeszcze w 2015 roku Veroni-Pak podwoi swoje zdolności produkcyjne także w zakresie spinających taśm polipropylenowych. Nowa linia produkcyjna, pochodząca od renomowanego europejskiego dostawcy, pozwoli na wprowadzenie do oferty wysokiej jakości taśm do zastosowań na automatycznych urządzeniach spinających, w tym taśm wąskich 5 mm i 6 mm, dotąd przez firmę nieprodukowanych. Dzięki tej inwestycji firma Veroni-Pak zwiększy swoje moce produkcyjne z obecnych 2400 do 4800 ton rocznie i stanie się największym producentem tego typu taśm w Polsce oraz jednym z czołowych producentów w Europie.

Obecnie Veroni-Pak oferuje taśmy spinające w zakresie szerokości od 8 do 19 mm z przeznaczeniem do pakowania ręcznego lub na tzw. półautomaty. Taśmy szerokie (15-19 mm) znajdują zastosowanie w wielu branżach (m.in. drzewnej, budowlanej, papierniczej, metalowej) jako pomocniczy środek opakowaniowy, pozwalający stabilnie umocować ładunek na paletach. Taśmy węższe (8-12 mm) służą m.in. do opasania kartonów lub łączenia drobniejszych produktów w pakiety.

Źródło: Veroni-Pak