Nowe opakowania dla małych gospodarstw domowych
11 Dec 2014 13:23

Firma Tetra Pak wprowadza na rynek nową wersję swego opakowania Tetra Brik Aseptic Edge o pojemności 500 ml, która ma trafić w zapotrzebowanie małych gospodarstw domowych. Na rynku dostępna jest też większa, 1-litrowa wersja tego opakowania o nazwie Tetra Brik Aseptic 1000 Edge.
Nowy pojemnik to odpowiedź firmy na rosnącą liczbę małych gospodarstw domowych w Europie i Ameryce Północnej. Jak podaje Tetra Pak, w 1980 r. na statystyczną rodzinę przypadało 1,9 dzieci, jednak wedle szacunków specjalistów do 2020 r. będzie to już zaledwie 1,0 dziecka. Jednocześnie liczba jednoosobowych gospodarstw domowych oraz par bez potomstwa osiągnie w 2020 r. poziom 330 mln - dwukrotnie więcej niż w 1980 r. Te zmiany powodują, że coraz więcej konsumentów decyduje się na zakup produktów spożywczych, np. mleka, w opakowaniach o mniejszej pojemności. "Zauważyliśmy, że Europejczycy piją coraz mniej mleka" - twierdzi Raffaella Premonte z Tetra Pak. "Co więcej, jedni wybierają mleko beztłuszczowe, inni wolą napoje o pełnej zawartości tłuszczu, a jeszcze inni mleko dla dzieci. Celem wdrożenia 500-ml kartonika jest zachowanie świeżości tych produktów przez dłuższy czas."
Pierwszym producentem, który skorzystał z nowej oferty Tetra Pak, jest austriacka firma Berglandmilch. Kartoniki zostały wykorzystane jako pojemniki dla mleka marki premium Formil. "Nowe opakowanie Tetra Brik Aseptic 500 Edge jest dokładnie tym, czego oczekiwaliśmy. Cieszy nas sukces naszego produktu w trakcie próbnego wprowadzenia na rynek. Konsumenci nie kryją, że nie tylko lubią nasze mleko, ale także całościowy wygląd opakowania, łatwość jego użycia oraz kompatybilność z potrzebami życiowymi."
Firma Berglandmilch pakuje mleko Formil przy użyciu maszyny Tetra Pak A3/Flex DIMC z opcją QuickChange, umożliwiającą przełączenie między napełnianiem pojemnością 1000 ml i 500 ml w czasie 15 minut.
Źródło: Tetra Pak