Nowe opakowanie dla wygodnych
22 Jan 2016 10:49

Konsumenci mogą teraz wygodnie przyrządzić idealne jajko na miękko w ciągu pięciu minut dzięki inspiracji nowej marki Yowk i umiejętnościom opakowaniowym zakładów RPC Design i RPC Bebo UK. Yowk oferuje łatwe przyrządzanie posiłków i przekąsek do spożywania w podróży, dostarczając wszystkie elementy potrzebne do gotowania jajek w dowolnym miejscu. Użytkownik musi tylko dodać wrzątek.

Specjalnie opracowane opakowanie zawiera ugotowane jajko, paluszki chlebowe, łyżkę i przyprawy. Konsument po prostu otwiera pokrywkę i wyjmuje zawartość, pozostawiając wewnątrz jajko, i napełnia pojemnik gotującą wodą. Po pięciu minutach jajko jest gotowe do spożycia. Pokrywka pełni dodatkowo funkcję kieliszka na jajko, a łyżeczka ma niewielki ostry „ząb” do usuwania czubka skorupki.

Będąca właścicielem marki Yowk firma The New Egg Company, która opracowała koncepcję, współpracowała następnie z RPC Design i RPC Bebo UK w celu dopracowania idealnego formatu opakowania. Biuro projektowe RPC Design zaproponowało rozwiązanie w postaci dwuczęściowego opakowania termoformowanego z polipropylenu, obejmującego okrągły pojemnik i wciskaną pokrywkę. Podstawa opakowania zawiera pustą komorę na jajko, a spodnia część pokrywki w kształcie kieliszka do jajka obejmuje ściśle jajko w opakowaniu, aby nie obijało się podczas transportu.

Szczególną uwagę zwrócono na ogólną wielkość opakowania, aby za każdym razem konsument dodał dokładną ilość wrzątku. Było to istotne, gdyż zbyt mała ilość wody nie podgrzałaby jajka wystarczająco, a w zbyt dużej ilości wody jajko gotowałoby się za długo i żółtko by stwardniało.

Ostateczny kształt opakowania jest trudny do formowania i biuro RPC Design współpracowało ściśle z zespołem technicznym w RPC Bebo UK w celu ustalenia formatu, który nie ulegałby zniekształceniu po dodaniu wody i który można by wygodnie podnieść i używać.

„Jajka to pożywna przekąska, idealna dla ludzi w podróży” – wyjaśnił Ian Hetherington, dyrektor zarządzający The New Egg Company. „Yowk pozwala konsumentom spożywać doskonale przyrządzone jajko na miękko w dowolnym miejscu i czasie, a firma RPC pomogła nam ogromnie we wprowadzeniu tej innowacji na rynek”.

Źródło: RPC