Nowe rozwiązanie barierowe RPC Moirans do rozpuszczalników
23 Mar 2015 13:21

Przedsiębiorstwo RPC Emballages Moirans stworzyło nowe rozwiązanie barierowe do swoich pojemników formowanych w technologii rozdmuchiwania o pojemności do 30 litrów.

RPC Protect zapewnia skuteczną barierę chroniącą przed produktami na bazie rozpuszczalników, oferując bezpieczne i efektywne rozwiązanie do transportu wielu różnych produktów chemicznych, agrochemicznych i paliw. Wynalazek dopuszczony jest także do zastosowań spożywczych.

Bariera nie wpływa w żaden sposób na funkcjonalność pojemników, które zachowują lekką masę, wytrzymałość i odporność na wstrząsy oraz spełniają wszelkie wymagania stawiane przez testy upadkowe i naciskowe oraz testy ustawiania w stosy. Ponadto pojemniki z barierą RPC Protect przechodzą obecnie ocenę w celu uzyskania certyfikatu UN.

RPC Protect można stosować w pojemnikach każdego rodzaju, co zapewnia elastyczność projektowania i pozwala na tworzenie serii opakowań obejmujących wersje z barierą i bez.

Dzięki konstrukcji monomateriałowej pojemniki z barierą RPC Protect są łatwe do recyklingu, a obniżone zużycie energii podczas transportu stanowi dodatkową zaletę ekologiczną.

Źródło: Grupa RPC