Nowe taśmy pakowe od tesa
2 Nov 2022 11:12

Firma tesa wprowadza na rynek kolejną nową, innowacyjną taśmę pakową. Samoprzylepna taśma o symbolu 60412 zawiera nośnik wykonany w 70% z recyklingowanego (PCR) PET oraz akrylowy system klejący na bazie wody. Firma poszerza w ten sposób swoje portfolio produktów o wysokiej jakości taśmy pakowe, które są częściowo wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu i surowców biologicznych. W wielu branżach, takich jak przemysł spożywczy, farmaceutyczny czy logistyczny, tesa 60412 jest idealną alternatywą dla konwencjonalnych taśm opakowaniowych z polichlorku winylu.

Jak tłumaczy producent, przyjmowanie większej odpowiedzialności za otaczający świat nabiera coraz większego znaczenia – tak dla tesa, jej pracowników, jak i partnerów biznesowych i klientów. Dlatego zdecydowała się poszerzyć swój asortyment taśm pakowych przyjaznych środowisku. Dzięki nim firmom łatwiej jest realizować cele w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Przykładem jest nowa taśma pakowa tesa 60412 wykonana z recyklingu. Składa się z akrylowego kleju na bazie wody oraz nośnika z polietylenu w 70 % pochodzącego z recyklingu (PCR). Używane produkty PET, np. butelki, poddaje się recyklingowi – uzyskuje się w ten sposób nowy surowiec do produkcji taśmy, zmniejszając zużycie nowego tworzywa. tesa 60412 z recyklingu wspiera również gospodarkę o obiegu zamkniętym. Można ją zutylizować wraz z kartonem w odpowiednim pojemniku na odpady papierowe bez szkody dla procesu recyklingu papieru. Taśma jest certyfikowana według metody INGEDE 12 (100/100).

Rozwój produktów, które pomagają promować zrównoważony rozwój, jest strategicznie ważnym celem firmy tesa. Dlatego nasza nowa taśma pakowa tesa 60412 PET została opracowana w taki sposób, aby maksymalnie ograniczyć zanieczyszczenie środowiska, a jednocześnie zagwarantować wysoką wydajność. Wybierając bardziej zrównoważoną taśmę pakową, nasi klienci mogą zbliżyć się o krok do swoich celów. W tesa jesteśmy dumni, że możemy wspierać ich w tej podróży - mówi Andreas Walkembach, dyrektor ds. handlu przemysłowego i przetwórstwa na Europę w tesa.

Opracowano na podstawie informacji firmy teesa