Nowy dyrektor w firmie DuPont odpowiedzialny za Europę
12 Jan 2015 13:27

W dniu 1 stycznia 2015 r. Raymond Palmen objął stanowisko regionalnego dyrektora oddziału opakowań i polimerów przemysłowych (Packaging & Industrial Polymers) firmy DuPont, odpowiedzialnego za rynki EMEA (Europa, Środkowy Wschód i Afryka). Przejął tę funkcję od Thomasa Oury, który przeniósł się do oddziału DuPont Performance Polymers jako regionalny dyrektor EMEA.

Raymond Palment jest ekspertem od strategicznego rozwoju, który swoje bogate doświadczenie gromadził od 1988 r. w licznych oddziałach DuPont, ostatnio zajmując stanowisko Dyrektora oddziału Sourcing & Logistics EMEA w DuPont de Nemours International SA. Pracował również w oddziałach: chemicznym, tworzyw fluorowych, tekstyliów oraz planowania korporacyjnego, a wcześniej przez dziesięć lat zajmował różne stanowiska w obrębie oddziału produktów z lycry.

„Jest mi niezmiernie miło dołączyć do oddziału Packaging & Industrial Polymers w tak ekscytującym okresie. Nie mogę się doczekać pracy z utalentowanym i oddanym swym obowiązkom zespołem, by nadal dostarczać pierwszorzędne rezultaty. Istnieje ogromny potencjał dynamicznego rozwoju w całym regionie, który dotyczy opakowań żywności i kosmetyków, rozwiązań dla rynku FMCG oraz przemysłowego.”

Absolwent Solvay Business School na Vrije Universiteit w Brukseli, Raymond biegle posługuje się czterema językami. Zanim w 1991 r. osiedlił się – jak dotąd na stałe – w szwajcarskiej Genewie, mieszkał w Holandii, Belgii, Niemczech i Francji. Ma żonę Nathalie oraz dwóch synów.

Źródło: DuPont