Nowy gatunek polipropylenu Clyrell EC390T od BOPS
5 Nov 2014 12:32

Basell Orlen Polyolefins Sprzedaż Sp. z o.o. (BOPS) wprowadza na polski rynek nowy gatunek polipropylenu Clyrell EC390T, który jest wytwarzany w Europie Zachodniej przez LyondellBasell. Dotychczas produkt ten był dostępny pod nazwą rozwojową EC2527.

Clyrell EC390T jest przeznaczony do przetwarzania w technologii formowania wtryskowego. Charakteryzuje się doskonałą udarnością zarówno w temperaturze pokojowej, jak i w temperaturach

ujemnych. Jest odporny na zbielenie. Dodatkowo użycie środka klaryfikującego najnowszej generacji sprawia, że wytwarzane wyroby charakteryzują się wysoką przezroczystością, co w przypadku materiałów o dobrej udarności w niskich temperaturach jest cechą unikalną.

Gatunek Clyrell EC390T jest stosowany przede wszystkim do wytwarzania przezroczystych pojemników konsumenckich do żywności oraz produktów nieżywnościowych, które powinny charakteryzować połączeniem odpowiednich właściwości estetycznych, niską emisją zapachu oraz doskonałą udarnością w niskich temperaturach. Dzięki dużej płynności, nowy gatunek umożliwia przetwórcom i odbiorcom końcowym wytwarzanie wyrobów o dużym połysku i w jasnych kolorach, z doskonale odwzorowanymi ostrymi krawędziami lub kątami, które nie są podatne na zbielenie.

Klienci potwierdzają, że dzięki dobrej płynności, gatunek Clyrell EC390T oferuje możliwość skrócenia czasu cyklu, jak również mniejsze zużycie energii elektrycznej, a tym samym przyczynia się do zwiększenia produktywności.

Wśród potencjalnych zastosowań konsumenckich producent wymienia produkcję: transparentnych pojemników, przezroczystych wyrobów użytkowych gospodarstwa domowego, cienkościennych pojemników do żywności i produktów nieżywnościowych, a także wyrobów sportowych, sprzętu rekreacyjnego i zabawek.

Źródło: BOPS