Nowy klej UPM Raflatac sprawdza się w chłodzie i wilgoci
9 Feb 2018 08:06

Firma UPM Raflatac dodała do swej gamy klejów na etykiety do znakowania artykułów spożywczych nowy produkt: akrylowy klej RP48 AT (All-Temperature) przeznaczony na rynki europejskie. Dzięki dobrej przyczepności w szerokim zakresie temperatur, wysokiej przezroczystości, odporności na wilgoć i łatwej przetwarzalności, RP48 AT może stanowić atrakcyjną alternatywę dla klejów hotmeltowych na etykiety produktów spożywczych przechowywanych w wilgotnych i chłodnych (10°C lub mniej) warunkach.

Opakowania na produkty spożywcze składowane w takich warunkach stanowią często wyzwanie dla właścicieli marek i firm pakujących. Do klejenia etykiet wykorzystuje się wówczas na ogół kleje typu hotmelt, jednak ich wadą bywa ograniczona przezroczystość oraz gorsza przetwarzalność. RP48 AT dobrze zachowuje się w szerokim zakresie temperatur, a szczególnie w warunkach chłodniczych, gwarantując pewne trzymanie etykiet na opakowaniach spożywczych i ich atrakcyjny wygląd na półce sklepowej. Można go wykorzystywać z materiałami wierzchnimi UPM Raflatac: PP White FTC 60 oraz PP Clear FTC 50.

„RP48 AT łączy najlepsze własności klejów hotmeltowych i akrylowych, gdy jest wykorzystywany do etykietowania produktów spożywczych” - wyjaśnia Päivi Knihti, dyrektorka działu folii w regionie EMEIA firmy UPM Raflatac . „Klej sprawdza się doskonale w wilgotnych i chłodnych warunkach, a dodatkowo dobrze zachowuje się w trakcie przetwarzania i dozowania oraz zapewnia wysoką przejrzystość przy stosowaniu przezroczystych materiałów wierzchnich.”

Na podstawie informacji UPM Raflatac opracował TK