Oki na Festiwalu Marketingu Druku & Opakowań 2015
3 Sep 2015 13:20

9 i 10 września w Warszawskim Centrum EXPO XXI odbędzie się czwarta edycja Festiwalu Marketingu Druku & Opakowań. Podczas wydarzenia dedykowanego firmom z branży poligraficzno-reklamowej Oki pokaże swoje zaawansowane urządzenie dla tego sektora: pierwszą w branży pieciotonerową drukarkę ES9541, a także drukarki ES7411WT oraz C610.

Na tegorocznym Festiwalu Marketingu Druku & Opakowań Firma Oki we współpracy ze swoimi parterami – Alma Trend (stoisko H17) oraz Zakładami Artystycznymi Art. (stoisko A10 A) – zaprezentuje pięciotonerową drukarkę (CMYK+1) Oki ES9541. To okazja, aby sprawdzić, jakie możliwości daje ona firmom z branży reklamowej, i zobaczyć próbki kreatywnych wydruków wykonanych za pomocą białego tonera. Ponadto na stoisku Alma Trend będą również prezentowane drukarki ES7411WT oraz C610.

„Kolejna edycja Festiwalu Marketingu Druku & Opakowań to dobra okazja do pokazania naszych innowacyjnych rozwiązań dla sektora graphic arts. Prezentujemy pierwszą w branży pięciotonerową drukarkę ES9541 umożliwiającą drukowanie z użyciem CMYK oraz piątego tonera: białego lub transparentnego. Na Festiwalu zwiedzający znajdą również naszą drukarkę ES7411WT, pozwalającą na efektywny cenowo kolorowy druk A3 z użyciem białego koloru. Oba urządzenia są dedykowane rynkowi wydruków profesjonalnych, kreatywnych i graphic arts, a także świetnie sprawdzają się w ogólnych zastosowaniach biurowych oraz zapewniają wysoką jakość wydruków i niebywale szeroką elastyczność w doborze nośników. Festiwal Marketingu Druku & Opakowań to obowiązkowa pozycja na mapie spotkań polskiego rynku marketingowo-reklamowego, dlatego też po raz kolejny wracamy tu, aby pokazać nasze urządzenia dedykowane temu sektorowi” – mówi Tomasz Ziędalski, CEE Product Marketing Manager Oki Systems Polska.

ES9541 to pierwsza pięciotonerowa drukarka w branży, która oferuje unikalną opcję druku z użyciem piątego koloru – białego lub transparentnego. Drukarka ta to kolejny rewolucyjny krok na rynku profesjonalnych wydruków, który nie tylko rozszerza możliwości kreatywnych projektów, ale przede wszystkim daje firmom źródło nowych przychodów. Urządzenie radzi sobie bardzo dobrze z wieloma trudnościami, jakie spotykały firmy chcące wydrukować w niskim nakładzie swoje projekty z użyciem białego koloru, na niestandardowym nośniku o dużej gramaturze, czy też uszlachetnić materiał poprzez jego nabłyszczenie. Połączenie technologii LED z wielopoziomową technologią ProQ pozwala uzyskać bardzo ostre i intensywne wydruki o wysokiej rozdzielczości oraz głębi barw, gwarantuje to też wysoką jakość pracy oraz pełną kontrolę nad jakością drukowanych materiałów. Opcjonalny serwer EFI Fiery Xf umożliwia zaawansowane zarządzanie kolorami podstawowymi i dodatkowymi z jednoczesną optymalizacją głębi koloru i jakości druku, parametrami tak bardzo istotnymi w branży graficznej. ES9541 umożliwia drukowanie z prędkością 50 str./min, a tonery wystarczają na 38 000 stron, co jest najlepszym wynikiem w tej klasie urządzeń. Obsługuje nośniki o gramaturze papieru do 360g/m2 (jednostronnie) lub do 320g/m2 (dwustronnie), czyli znacznie cięższe niż obsługiwane przez porównywalne drukarki. Umożliwia drukowanie formatu od A6 do SRA3, a także banerów o długości do 1,3 m.

ES7411WT oferuje zaś możliwość drukowania z wykorzystaniem czterech kolorów (CMY oraz biały) na papierze o gramaturze do 250g/m2, a także efektywny druk w szerokim zakresie zastosowań i na dużej gamie nośników do formatu A4. Szybkość druku w kolorze to 8 str./min w przypadku druku na folii i 34 str./min na papierze.

C610 wyróżnia się spośród pozostałych konkurentów szybkim, wszechstronnym, kolorowym i czarno-białym drukowaniem zwykłych dokumentów biurowych w formacie A4. Z wiodącą w swej klasie obsługą nośników, pozwalającą na uzyskanie większej opłacalności inwestycji, korzyściami ekologicznymi, które mogą zmniejszyć poziom emisji substancji węglopochodnych związany z drukowaniem w firmie, ta mocna drukarka jest najlepszym rozwiązaniem dla każdego małego i średniego biura. Bez wysiłku obsługuje grupy liczące nawet 10 osób.

Źródło: Oki