Omet na targach Labelexpo Europe 2015
20 Aug 2015 13:39

Nowa maszyna iFlex z laserowym systemem wstępnego pasowania, maszyna XFlex X6 Offset (łącząca w sobie techniki fleksograficzną i offsetową), moduł inkjetowy JetPlus oraz system suszenia UV LED zastosowane w maszynie fleksograficznej XFlex X6 – tak w skrócie prezentują się plany włoskiej firmy Omet związane z jej udziałem w zbliżających się targach Labelexpo Europe (Bruksela, 29 września – 2 października br.). Z myślą o zwiedzających z Polski na firmowym stoisku będą obecni przedstawiciele firmy WRH Global Polska – wyłącznego przedstawiciela marki Omet w naszym kraju.

Jak zapowiada dostawca, jego największą atrakcją prezentowaną na targach będzie nowa maszyna fleksograficzna iFlex, przeznaczona do zadrukowywania etykiet na wstędze o szerokości 370 mm. Jej uproszczona obsługa i wysokie walory ergonomiczne spotkały się z ogromnym zainteresowaniem uczestników majowych Dni Otwartych firmy Omet, na którym miała swoją światową premierę. Zdaniem producenta, pojawienie się modelu iFlex oznacza prawdziwy przełom w produkcji etykiet. Został on wyposażony w szereg narzędzi, umożliwiających: osiągnięcie optymalnej jakości, szybką zmianę zleceń, redukcję odpadów oraz zwiększenie elastyczności obsługi.

Producent szczególną uwagę zwraca na innowacyjne rozwiązania w zakresie pasowania (także wstępnego), które znacząco przyspieszają procesy narządzania maszyny oraz zmian pomiędzy kolejnymi zleceniami. Wśród nich warto wymienić iLight – system wstępnego pasowania za pomocą laserowych wskaźników zlokalizowanych w każdym zespole fleksograficznym - oraz iVision – system kontroli, wykorzystujący usytuowany centralnie monitor oraz kamery rozmieszczone na wszystkich zespołach drukujących, umożliwiający natychmiastowe ustawienie i korektę pasowania. Zdaniem producenta na uwagę zasługuje także sekcja dalszej obróbki etykiet, którą cechują wysokie zaawansowanie technologiczne i prostota w użytkowaniu. W jej skład wchodzą m.in. moduł sztancowania QCDC (Quick Change Die Cutting), pozwalający na łatwą i szybką wymianę wykrojnika, oraz najsprawniejszy na rynku system zdejmowania ażuru – Rock’n’Roll.

Kolejna prezentowana na stoisku firmy Omet maszyna to XFlex X6 Offset. Zadebiutowała ona przed dwoma laty właśnie na targach Labelexpo w Brukseli, odnosząc duże sukcesy sprzedażowe i stając się – zdaniem producenta – standardem w zakresie połączenia technik fleksograficznej i offsetowej do produkcji etykiet i opakowań. Jako idealny pomost pomiędzy drukiem etykiet i opakowań oferuje ona wysoką jakość zapewnianą przez zespoły offsetowe z elastycznością i wszechstronnością zespołów fleksograficznych. Maszyna jest dedykowana przede wszystkim na rynek opakowań giętkich, etykiet shrink sleeve, etykiet IML oraz specjalnych aplikacji dostosowanych do zróżnicowanych potrzeb klientów. Z myślą o prezentacjach targowych pokazywany na stoisku model XFlex X6 Offset, drukujący na wstędze o szerokości 430 mm, także zostanie rozbudowany o moduł sztancowania QCDC.

Trzecią maszyną na stoisku firmy Omet będzie XFlex X6 Digital, zadrukowująca wstęgę o szerokości 430 mm i wyposażona w 4-kolorowy moduł inkjetowy JetPlus. Ten ostatni sprawia, że staje się ona – jak zapewnia producent – optymalnym wyborem przy nanoszeniu danych personalizowanych, realizacji prac niskonakładowych oraz próbnych serii. Maszyna pozwala na wykonanie dowolnego zlecenia prosto z pliku o dowolnym formacie, z wyeliminowaniem etapu tradycyjnej przygotowalni oraz z zachowaniem wysokiej jakości druku. Skalę jej możliwości poszerza zastosowanie zespołów fleksograficznych oraz różnych opcji wykańczania i obróbki realizowanych w trybie inline. W egzemplarzu pracującym na targowym stoisku znajdzie się jeszcze jedno innowacyjne rozwiązanie: system utrwalania UV LED, z jednej strony zapewniający znaczące oszczędności w zużyciu energii, z drugiej – umożliwiający osiągnięcie optymalnej wydajności i jakości.

Mówi Małgorzata Iwińska, odpowiedzialna w firmie WRH Global Polska za sprzedaż rozwiązań Omet w naszym kraju: „Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia stoiska firmy Omet podczas targów Labelexpo Europe. Jesteśmy przekonani, że zaprezentowane na nim innowacyjne rozwiązania zainteresują wielu rodzimych producentów opakowań i etykiet. Szczególnie chcielibyśmy zwrócić ich uwagę na sprawdzone, hybrydowe rozwiązania, łączące w sobie technologie: cyfrową i fleksograficzną oraz fleksograficzną i offsetową, jak również na nową maszynę iFlex. Ta ostatnia w ciągu pierwszych dwóch miesięcy sprzedaży stała się rekordzistką firmy Omet pod względem liczby zakontraktowanych urządzeń od chwili wprowadzenia nowego modelu na rynek. Mamy nadzieję, że wśród rosnącej rzeszy jej użytkowników znajdą się wkrótce także drukarnie etykietowe z Polski”.

Źródło: Omet