Opakowanie do farby łączy piękno i jakość
30 Apr 2015 13:32

Przygotowując się do premiery specjalnej linii produktów dla zawodowych malarzy, włoski producent farb Colorificio Atria s.r.l poszukiwał przyciągającego uwagę opakowania. Widoczny teraz na półkach sklepowych owoc tych poszukiwań to opakowanie z kolorowymi pokrywkami i uchwytami dostarczone przez RPC Superfos.

Firma Colorificio Atria wymagała dla swojej nowej serii farb marki Sofia opakowania, które zapewniałoby wysoką jakość, a także elegancką grafikę. „Nasza nowa linia produktów jest ekskluzywna” – wyjaśnił dyrektor ds. rozwoju sprzedaży, Vincenzo Atria. „Farba zapewnia izolację cieplną i akustyczną. Skoro więc farba ma wizerunek produktu z najwyższej półki, wiaderka do niej muszą także być odpowiednie i właściwie prezentować produkt malarzom”.

Firma Colorificio Atria wybrała okrągłe wiaderko UniPak do pakowania 1 litra farby, a jego siostrzane wiaderko SuperLift do większej wersji produktu (ok. 4 litry). Te dwa formowane wtryskowo pojemniki polipropylenowe mają bardzo podobną konstrukcję i stwarzają wizerunek rodziny produktów nawet w różnych wielkościach. Aby nadać wiaderkom uderzający wygląd i stworzyć silny efekt wizualny, można wykorzystać duży wybór kolorów z kolorowymi pokrywkami i uchwytami pasującymi do grafiki, co nie jest opcją typowo spotykaną na rynku farb.

„Dla linii Sofia potrzebowaliśmy korespondującego z nią, szczególnego i niezwykłego opakowania” – mówił dalej Vincenzo Atria. „W rezultacie otrzymaliśmy wspaniałe rozwiązanie, które łączy piękno i jakość. Jest zupełnie inne od tego, czego używają nasi konkurenci – a o to nam właśnie chodziło”.

Grafika na pojemniki została stworzona we współpracy z dyrektorem kreatywnym Salvatore Morgante, który jest także właścicielem własnego biura projektów.

„Szczegóły graficzne plastikowych pojemników podkreślają ekskluzywny charakter naszej farby” – powiedział Vincenzo Atria. „Sofia to innowacyjny produkt, który dostępny jest teraz na rynku w fantastycznych, formowanych wtryskowo wiaderkach z tworzyw sztucznych”.

Od czasu premiery firma Colorificio Atria otrzymała wiele pozytywnych opinii od zawodowych malarzy i dystrybutorów.

„Współpraca z RPC Superfos jako naszym partnerem w zakresie opakowań ułożyła się doskonale. Ich zespół zajmował się projektem bardzo starannie od początku do końca” – podsumował Vincenzo Atria.

Źródło: Grupa RPC