Opakowanie „PINGWIN-witaminowy przyjaciel” na drodze do podbicia Italii
9 Oct 2014 09:34

Kolejny raz studenci z Polski zostali docenieni przez międzynarodowe środowisko branżowe. Studentka Magdalena Witkowicz znalazła się w gronie finalistów Pro Carton Young Designers Award 2014.

Wszystko miało swój początek w Warszawie. Grupa studentów z polskich uczelni artystycznych wzięła udział w III edycji Strefy Studenta, konkursie kierowanym do młodych osób zajmujących się projektowaniem opakowań. Nagrodą była możliwość zaprezentowania swoich prac w ramach Międzynarodowych Targów Opakowań PACKAGING INNOVATIONS. Udział w wydarzeniu to duża szansa dla adeptów sztuki, ponieważ w targach biorą udział kluczowe osoby z branży, często zainteresowane nawiązaniem współpracy z projektantami.

Wśród uczestników można było spotkać Magdalenę Witkowicz, która zajęła I miejsce w konkursie. Jej projekt opakowania „PINGWIN-witaminowy przyjaciel” spotkał się z dużym zainteresowaniem. Jak twierdzi sama laureatka: „Udział w targach był dla mnie bardzo cennym doświadczeniem. Miałam możliwość konfrontacji mojego projektu z opiniami osób z branży opakowaniowej. Otrzymałam kilka inspirujących pomysłów, jak ulepszyć lub rozwinąć opakowanie. Nawiązałam ciekawe kontakty oraz lepiej poznałam branżę opakowań - materiały, sposoby produkcji, co na pewno bardzo pomoże mi w przyszłości w projektowaniu.”
Opakowanie „PINGWIN-witaminowy przyjaciel” zauważone zostało przez współpracujące z targami PACKAGING INNOVATIONS Stowarzyszenie ProCarton, organizatora prestiżowego konkursu ProCarton ECMA Award. Międzynarodowe jury doceniło pracę studentki z Polski i tym sposobem Magdalena Witkowicz znalazła się w gronie finalistów Pro Carton Young Designers Award 2014. Celem kapituły konkursowej było wyłonienie prac, które wyróżniają się innowacyjnym sposobem wykorzystania kartonu. To szczególne uhonorowanie umiejętności reprezentantki z Polski, ponieważ każdego roku konkurencja jest wyjątkowo duża. Oficjalna gala odbyła się w Sorrento we Włoszech, na którą finalistka została zaproszona wraz ze swoją wykładowczynią Agnieszką Andruszkiewicz.

„Sukces Magdy na arenie międzynarodowej szczególnie nas cieszy, ponieważ zależy nam na rozwoju młodych projektantów opakowań i wierzymy, że Targi PACKAGING INNOVATIONS dają możliwość mocnego startu w życie zawodowe. Każdego roku studenci chcący wziąć udział w konkursie Strefa Studenta przesyłają do nas coraz ciekawsze projekty opakowań. Odnotowujemy również zainteresowanie prototypami ze strony wystawców, którzy chętnie dzielą się doświadczeniem i fachową wiedzą” - mówi Ewa Woch, dyrektor zarządzający easyFairs Polska.

Kolejna edycja Strefy Studenta w ramach VII Międzynarodowych Targów Opakowań PACKAGING INNOVATIONS odbędzie się 9-10 kwietnia 2015r., choć organizatorzy już teraz zachęcają do śledzenia strony targów www.easyfairs.com/pl/pi2015, gdzie zamieszczane będą szczegółowe informacje o wydarzeniu jak i samym konkursie.

Źródło: easyFairs