Opakowaniowa Grupa Akomex rozbudowała zakład w Starogardzie Gdańskim
27 Apr 2016 10:55

Producent opakowań tekturowych, Grupa Akomex, uruchomiła bardzo nowoczesną i wysoko wydajną linię produkcyjną w nowo rozbudowanym zakładzie w Starogardzie Gdańskim. Dzięki inwestycji zakład zaoferował klientom z branż spożywczej i farmaceutycznej innowacyjną technologię druku opakowań i zyskał potencjał do podwojenia obecnej produkcji w przyszłym roku. Grupa Akomex rozwija się bardzo dynamicznie ze wsparciem inwestora finansowego Highlander Partners.

Zakład w Starogardzie Gdańskim jest jedną z dwóch lokalizacji produkcyjnych Grupy Akomex. Firma zakłada, że do końca tego roku postawi w rozbudowanym zakładzie kolejną linię produkcyjną.

W ramach nowej linii Akomex wyposażył zakład w innowacyjne urządzenia, w tym proekologiczną i energooszczędną maszynę drukującą z technologiami zabezpieczającymi proces produkcji opakowań dla farmacji. Nowo zainstalowana linia rozszerza możliwości firmy o produkcję wysoko uszlachetnionych opakowań z segmentu premium. Oprócz nowych technologii, dzięki rozbudowanej powierzchni magazynowej i reorganizacji, zakład w Starogardzie Gdańskim kilkakrotnie zwiększył możliwości składowania materiałów i wyrobów gotowych, i ulepszył logistykę wewnętrzną dla dodatkowej poprawy efektywności. Najbliższym wyzwaniem jest wdrożenie normy ISO 15378, która potwierdzi, że zakład w Starogardzie jest w pełni przygotowany do produkcji opakowań farmaceutycznych. Ponadto dzięki tym działaniom cała Grupa Akomex zyskała ważny atrybut we współpracy z klientami, tzn. zaplecze produkcyjne, które w pełni zaspokoi wymóg nieprzerwanej produkcji.

Rozbudowa zakładu w Starogardzie i jego doposażenie to tylko część założonych dla Grupy Akomex planów na ten rok. Aktualnie uwaga zarządu firmy skupia się na zakończeniu procesów integracyjnych obu spółek z Grupy, czyli Akomexu i DrukPaku oraz zapewnieniu wszystkich niezbędnych warunków i zasobów do podwojenia produkcji w zakładzie starogardzkim w 2017 roku.

„Spółka w rekordowym tempie zrealizowała inwestycję rozbudowy. Teraz koncentrujemy uwagę na skutecznym wdrożeniu standardów GMP i przygotowaniu organizacyjnym zakładu do podwojenia produkcji w bardzo krótkim czasie” – powiedział Paweł Kalbarczyk, prezes Akomexu. „Plan rozwoju dla Grupy Akomex przewidywał powiększenie potencjału produkcyjnego i znaczne rozszerzenie kompetencji technologicznych, co osiągnęliśmy i będziemy kontynuować” – dodał”Inwestycję w rozbudowę zakładu i jego unowocześnienie zawdzięczamy współpracy z Highlander Partners, naszym inwestorem finansowym, z którym wspólnie budujemy wartość firmy” – powiedział Sebastian Śliwa, współwłaściciel i członek Rady Nadzorczej Akomexu.

Rozbudowa zakładu w Starogardzie została zrealizowana w oparciu o dodatkowe zezwolenie na prowadzenie działalności w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. W rozbudowanym zakładzie znajdzie zatrudnienie ponad 50 specjalistów. Firma wyszkoliła ich w zakresie know-how i dobrych praktyk wytwarzania, które wypracował i wdrożył wchodzący w skład Grupy DrukPak.

Grupa Akomex jest jednym z największych producentów opakowań tekturowych dla branży konsumenckiej w Polsce, skutecznie konkurujący na rynkach Unii Europejskiej. Wśród klientów Grupy Akomex są globalne koncerny farmaceutyczne i spożywcze. W skład Grupy wchodzą specjalizujący się w produkcji opakowań dla przemysłu farmaceutycznego DrukPak, z zakładem w Aleksandrowie Kujawskim i Akomex, dotąd produkujący głównie opakowania dla branży spożywczej w Starogardzie Gdańskim.

Źródło: Akomex