Otwarcie nowej siedziby firmy Gabag
11 May 2016 12:17

W końcu kwietnia br. odbyła się uroczystość uruchomienia firmy Gabag w Lewinie Brzeskim. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele miejscowego samorządu, burmistrz Lewina Brzeskiego Artur Kotara, zaprzyjaźnieni ludzie biznesu, przyjaciele i znajomi firmy. Dla miasta jest to ważna inwestycja, która w przyszłości przyniesie wiele nowych miejsc pracy.
Właściciel firmy Andrzej Gabruk był w przeszłości związany z firmą Maan - znaczącym dostawcą folii PA/PE na polski rynek. W 2002 r. firma Maan została sprzedana fińskiej firmie Wipak. Niedawno - po kilku miesiącach starań - Andrzej Gabruk odkupił od Finów swój stary zakład.
W nowych budynkach, na powierzchni 1500 m2, rozlokowane zostały pomieszczenia biurowe, produkcyjne i magazynowe. Firma Gabag wykonuje torebki płaskie o szerokości do 1300 mm (na unikatowej w Polsce maszynie), torebki stojące typu DoyPack, ze zgrzewem typu K oraz wgrzewanym dnem. Do produkcji wykorzystywane są czyste i zadrukowane laminaty PA/PE, PET/PE, PET/AL/PE oraz inne struktury, indywidualnie dobierane z klientem. Specjalnością zakładu są torby i folie wykorzystywane do pasteryzacji. Firma jest również dystrybutorem różnych folii do maszyn pakujących typu flow pack, termoformujących (folie PA/PE, APET/PE) oraz tray sealerów.
Źródło: Gabag