Owoce leśne dłużej świeże w pojemnikach SuperLock
27 Mar 2015 07:20

Pojemniki SuperLock oferowane przez RPC Superfos okazały się idealnym rozwiązaniem, które dłużej zapewnia świeżość nowych przecierów owocowych i jagodowych.

Szwedzka firma na rynku produktów owocowych i jagodowych Finnerödja produkuje ekologiczne soki oraz świeże i mrożone owoce leśne. Firma wprowadziła teraz nowy produkt o nazwie Bara Bär – co oznacza „po prostu jagody” – który obejmuje owoce leśne, duszone jabłka i nic poza tym. Slogan firmy to „Prosto z lasów i pól”, a nowy produkt w trzech wersjach smakowych – rokitnik z mango, jagodowy i malinowy, wszystkie bez żadnych dodatków i cukru – pakowany jest bezpośrednio w pojemniki SuperLock dla zapewnienia wygody i długiego okresu przechowywania.

Ponieważ jest to całkowicie nowy produkt na szwedzkim rynku, opakowanie musiało spełnić wysokie wymagania i wyraźnie sygnalizować oryginalność. Po rekomendacji ze strony przedsiębiorstwa napełniającego Trensums firma Finnerödja postanowiła wykorzystać SuperLock, jak wyjaśnia przedstawiciel firmy ds. rynku i sprzedaży, Frida Engström:

„Pojemnik SuperLock z barierą tlenową wydał nam się oczywistym rozwiązaniem. Mieliśmy do sprzedania unikatowy, nowy produkt, a opakowanie musiało odpowiadać takiemu profilowi produktu”.

„Nasi klienci lubią zakrętkę wydającą kliknięcie przy zamykaniu” – mówi dalej Frida Engström. „Łatwe otwieranie i możliwość ponownego zamknięcia są idealne dla osób, które chcą szybko nałożyć owoce do jogurtu, dodać smaku owsiance lub domieszać zdrowego przecieru owocowego do koktajlu.”
Pojemnik SuperLock z ochroną barierową, formowany wtryskowo z polipropylenu, zdobył kilka nagród międzynarodowych, szczególnie za niski stopień przenikania tlenu, co oznacza, że większość gotowych do spożycia produktów może pozostać na półkach sklepowych do dwóch lat w warunkach niechłodzonych.

Źródło: Grupa RPC