Packaging Innovations już za chwilę
31 Mar 2015 09:03

Już niebawem, 9-10 kwietnia na terenie centrum wystawowego Expo XXI Warszawa odbędą się VII Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations. To najważniejsze spotkanie tego typu dla branży opakowań w Europie Środkowo-Wschodniej. O randze imprezy świadczy rosnąca z roku na rok liczba wystawców i gości zarówno z Polski, jak i zagranicy.

Już dziś zachęcamy do odwiedzenia stref tematycznych. Podział na strefy pozwala na szybkie odnalezienie produktów z poszczególnych sektorów. LUXPACK (tutaj prezentowana będzie szeroka oferta opakowań na produkty luksusowe, które każdego roku zaskakują formą i precyzją wykonania), LABELLING & PRINTING (miejsce, które spodoba się każdemu kto szuka rozwiązań w zakresie etykietowania, kodowania, znakowania itp.), CO-PACKAGING (strefa powstała z myślą o osobach odpowiedzialnych za pakowanie, przepakowywanie, kontrolę jakości, czy konfekcjonowanie), LOGISPACK (strefa, gdzie wystawcy zaprezentują szeroką gamę opakowań logistycznych, zbiorczych, ochronnych, gotowych na półkę).

Nowością tegorocznej edycji będzie Strefa Safetypack. Koniec z niebezpiecznymi opakowaniami! Podczas targów zaprezentowane zostaną rozwiązania, które chronią przed niepożądanym otwarciem lub utrudniają otwarcie danego produktu przez dzieci. Zaawansowane technologicznie opakowania z pewnością wzbudzą zainteresowanie szczególnie przedstawicieli branży spożywczej i farmaceutycznej, którzy wiedzą, jak istotne jest, aby opakowanie chroniło produkt przed fizycznym uszkodzeniem, chemiczną degradacją czy mechanicznymi i klimatycznymi zagrożeniami. Firmy prezentujące ofertę podpowiedzą, w jaki sposób można chronić produkty tak, aby zachowane były wszelkie normy higieny i bezpieczeństwa. Rozwiązania typu tamper-evident (zabezpieczenie gwarancyjne) oraz child-resistant (zabezpieczenie przed dostępem dla dzieci) to aktualnie nowy kierunek w projektowaniu opakowań.

Tym, co wyróżnia Targi Packaging Innovations, jest Program Innowacja. Firmy biorące udział w targach mogą również zgłosić dany produkt lub rozwiązanie do programu. Warunkiem jest nowatorskie wykorzystanie materiałów lub ich zastosowanie. Stoiska z innowacyjnymi rozwiązaniami zostaną specjalnie oznaczone, co ułatwi lokalizację innowacji na mapie hali. Jakie nowości rynkowe będzie można zobaczyć na stoiskach wystawców? Będą to m.in. opakowania wykorzystujące technologię airless, materiał opakowaniowy będący następcą folii bąbelkowej, worek w kształcie słoika czy opakowania na magnes.

Od niedawna nowym trendem wśród opakowań są opakowania inteligentne. Posiadają one interaktywny wskaźnik, który monitoruje świeżość, temperaturę i szczelność opakowania. Na uwagę zasługują również nalepki RFID, które dostarczają informację o zapakowanym produkcie. W ofercie targów nie zabraknie również etykiet zapachowych, które roztaczają zapach drzew, kwiatów, owoców, przypraw, ziół oraz produktów spożywczych typu kawa, czekolada, cola lub pizza. Warto również przyjrzeć się z bliska innowacyjnej technologii druku cyfrowego ink jet UV, która umożliwia nisko- i wysokonakładowe etykietowanie produktów. Wymienione rozwiązania to jedne z wielu propozycji, które prezentowane będą podczas zbliżających się Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations.

Warto podkreślić, iż opakowania nie tylko zapewniają wysoką jakość produktu, ale również pełnią funkcję informacyjną i reklamową. Podkreślać to będą prowadzący seminaria learnShops, które są bezpłatne dla wszystkich uczestników targów. Prezentacje poprowadzą cenieni prelegenci z Polski i zagranicy. W trakcie imprezy odbędą się również warsztaty: „Jak opakować brandy?”oraz „Opakuj Pięknie”. W ramach targów będzie miała również miejsce wystawa opakowań kartonowych zwycięzców i finalistów Pro Carton/ECMA Carton Award 2014.
Na koniec warto wspomnieć o Strefie Studenta. To właśnie tu będzie można spotkać młodych, ambitnych i pełnych energii studentów, którzy już niedługo zasilą rynek pracy. Być może to właśnie Państwo jako pierwsi zapoznacie się z ich portfolio i tym samym wyprzedzicie konkurencję, rozpoczynając owocną współpracę.

Zachęcamy do rejestracji na targi, która umożliwia bezpłatny wstęp. Szczegóły na www.packaginginnovations.pl

Organizator:
easyFairs Sp. z o.o./Targi w Krakowie Sp. z o.o.  
Tel. +48 12 651 95 20
www.targi.krakow.pl

Kontakt:
Katarzyna Gościańska
Specjalista ds. Marketingu
Tel. +48 12 651 95 23
Tel.kom. +48 510 134 219
e-mail: goscianska@targi.krakow.pl

Źródło: easyFairs