PantoneLIVE w ofercie HGS ColorSentry
19 Apr 2016 10:55

Firma X-Rite, światowy lider w produkcji rozwiązań do zarządzania i kontroli koloru, wraz ze swą spółką zależną Pantone LLC ogłosiły zawarcie porozumienia o współpracy z HAVI Global Solutions (HGS), czołowym dostawcą m.in. rozwiązań z obszaru technologii opakowaniowych, łańcuchów dostaw i analiz dla klientów oraz zarządzania działalnością promocyjną. W efekcie współpracy HGS będzie wspierać ekosystem PantoneLIVE w zakresie cyfrowego odwzorowywania kolorów, włączając go w zakres swego rozwiązania do zarządzania jakością barw o nazwie ColorSentry.

„W warunkach kompleksowego, globalnego łańcucha dostaw opakowań producenci towarów muszą być pewni, że kolor i wygląd ich marek pozostają identyczne niezależnie od tego, czy powstają w różnych geograficznych lokalizacjach, na odmiennych podłożach opakowaniowych czy za pomocą różnych technik druku” - powiedział Jay Sperry, Graphics Commercialization Director w HGS. „Nawiązując współpracę z X-Rite Pantone jesteśmy w stanie oferować klientom ColorSentry bezpieczny dostęp do najnowszych Standardów Kolorystycznych Pantone, z których korzystają projektanci opakowań. Stanowią one pomost między producentami opakowań a kreatywnymi potrzebami właścicieli marek i gwarantują, że zarządzanie kolorem zapewni osiągnięcie przewidywalnej, niezawodnej i stałej jakości druku.”

„Ponad tysiąc klientów ColorSentry posiada obecnie dostęp do licencji PantoneLIVE i może rozpocząć wdrażanie standardów cyfrowego Pantone do swych opakowaniowych systemów workflow” - dodał Iain Pike, Product Portfolio Manager w X-Rite Pantone. „Począwszy od projektowania, przez tworzenie artworków, proofing, produkcję, po kontrolę jakości, PantoneLIVE gwarantuje, że każdy uczestnik procesu zarządzania produkcją korzysta z właściwego koloru Pantone i jest w stanie uzyskać pożądaną barwę odpowiednio do zastosowanego podłoża i procesu druku. Jesteśmy podekscytowani, mogąc rozszerzyć korzyści PantoneLIVE na klientów HGS w celu poprawy ogólnych procesów opakowaniowych.”

Na postawie informacji firmy X-Rite opracował TK