PaperNuts: nowy wypełniacz opakowaniowy
9 Dec 2015 12:52

Kanadyjska firma Axiom z Ontario poinformowała, że uzyskała finansowanie w łącznej wysokości 575 tysięcy dolarów amerykańskich. Fundusze zostaną przeznaczone na dalsze prace badawczo-rozwojowe i zwiększenie produkcji wypełniaczy do pakowania o nazwie PaperNuts.

Tyler Pearson, dyrektor generalny Axiom, stwierdził, że „jesteśmy bardzo zadowoleni z uzyskania ostatniej transzy finansowania przeznaczonej na rozwój, aby zwiększyć nasze zdolności produkcyjne i przyspieszyć zakończenie prac nad kolejną generacją technologii pakowania PaperNuts.”

Pearson zauważył, że „czekamy na rozpoczęcie w najbliższej przyszłości kampanii marketingowej i sprzedaży PaperNuts, aby ostatecznie zaoferować branży opakowań trwałą i efektywną kosztowo alternatywę w stosunku dla szkodliwych dla środowiska naturalnego rozwiązań opakowaniowych, takich jak orzeszki ziemne ze styropianu i innych produktów opakowaniowych opartych na tworzywach sztucznych. Potencjał komercyjny produktów i technologii PaperNuts jest ogromny.”

PaperNuts produkowane są w oparciu o własną technologię, pierwotnie opracowaną w Finlandii, która zapewnia przyjazną dla środowiska alternatywę dla tradycyjnego opakowania ochronnego. PaperNuts gwarantuje luźne wypełnienia opakowania, które konkuruje bezpośrednio z wypełniaczami typu „orzeszki ziemne” ze styropianu, folia bąbelkowa, poduszki powietrzne, zmięty papier i orzeszki ziemne, wykonanymi ze skrobi kukurydzianej.

PaperNuts są wykonane są w 100% z makulatury, która była przeznaczona na składowiska, a w efekcie zarówno biodegradowalne, jak i odzyskiwalne po użyciu. PaperNuts zapewniają doskonałą ochronę produktu, są czyste i proste w użyciu oraz nie zanieczyszczają środowiska.

Maszyna do produkcji PaperNuts wymaga tylko jednego metra kwadratowego powierzchni, co daje małym, średnim i dużym przedsiębiorstwom możliwości produkcji opakowań na żądanie na miejscu, która zmniejsza koszty transportu i składowania związane z produktami konkurencyjnymi.

Na podstawie informacji firmy Axiom opracował TG