Papiernia Duino weszła w skład Mondi Group
16 Jan 2023 10:25

W lipcu 2022 r. Grupa Mondi poinformowała o planach przejęcia od Burgo Group papierni Duino usytuowanej w pobliżu włoskiego Triestu. Na początku 2023 r. proces dobiegł końca.

Mondi zamierza zainwestować ok. 200 mln euro w przeróbkę maszyny do produkcji niskogramaturowych papierów powlekanych LWC w wysokiej jakości tekturnicę do wytwarzania papierów makulaturowych na pojemniki o rocznej wydajności ok. 420 tys. ton. Papiernia Duino, której lokalizacja ułatwia pozyskiwanie papierów z recyklingu, będzie dostarczać surowiec do zakładów produkcji opakowań w Europie Centralnej i Turcji, a także obsługiwać rozwijający się włoski rynek. Przerobiona tekturnica powinna zacząć pracę w 2025 r.

Z radością witamy papiernię Duino w Grupie Mondi i przyjmujemy potencjał rozwoju naszego opakowaniowego biznesu, który zapewnia. Chcemy zapewnić jej długoterminowe perspektywy rozwoju i doceniamy jej ważne znaczenie dla społeczności oraz lokalnej gospodarki – mówi Markus Gärtner, dyrektor operacyjny Mondi Corrugated Packaging.

Opracowano na podstawie informacji firmy Mondi

error: Kopiowanie zabronione!