Partnerzy firmy System P na targach Labelexpo 2015
11 Sep 2015 12:52

W dniach 29 września – 2 października br. w Brukseli odbędzie się kolejna edycja targów Labelexpo, dedykowanych produkcji opakowań i etykiet w technologii wąskowstęgowej. Wśród nich znajdą się także partnerzy handlowi firmy System P, reprezentującej w naszym kraju m.in. takie marki jak: AVT, DCM Usimeca, Lesko Engineering, Lundberg Tech, MPS czy Rietstack.

Pierwszy z wymienionych producentów – izraelska firma AVT – zaprezentuje na swoim stoisku (nr 9C05) całą paletę zaawansowanych systemów inspekcji druku, a także kontroli oraz utrzymania wysokiej jakości procesu poligraficznego. Na szczególną uwagę zasługuje targowa premiera – Helios S Turbo. Jest to system, którego zastosowanie ma zwiększyć wydajność całej linii produkcyjnej, m.in. za sprawą podniesienia prędkości inspekcji drukowanej lub konfekcjonowanej wstęgi.

AVT zaprezentuje także nowe systemy proofingu pracujące w trybie offline, m.in. SolidProof – system 100% kontroli dedykowany dla produkcji szeroko- i wąskowstęgowej, jak również arkuszowej. Jest on dostępny także z opcjami sczytywania kodów kreskowych oraz napisów w języku Braille’a, co czyni go zgodnym z wymogami branży farmaceutycznej.

Z myślą o druku cyfrowym firma AVT zaprezentuje kolejną generację rozwiązania znanego pod nazwą ZeroSet, przeznaczonego do cyfrowych maszyn drukujących. Na brukselskich targach będzie ono prezentowane na stoiskach producentów maszyn cyfrowych, współpracujących w tym zakresie z AVT.

Podczas Labelexpo 2015 zostaną także zaprezentowane pierwsze rezultaty współpracy AVT z firmą Erhardt+Leimer (E+L), produkującą rozwiązania dla branży opakowań i etykiet. Wspólne portfolio produktów stworzonych przez obu dostawców będzie dostępne na stoiskach AVT, E+L oraz firm partnerskich.

Warto podkreślić, że systemy AVT można będzie zobaczyć także jako zintegrowane w ramach rozwiązań jej partnerów, m.in. w maszynie EF Neo firmy MPS.

Francuska firma DCM Usimeca (stoisko 5E26) zaprezentuje na targach Labelexpo 2015 rodzinę maszyn do klejenia i konfekcjonowania etykiet termokurczliwych o szerokości klejonego rękawa do 400 mm. W jej skład wchodzą: Sleeve 4 NonStop – maszyna do klejenia rękawa, Babycat 4 – urządzenie do przewijania i kontroli etykiet shrink sleeve i materiałów opakowaniowych oraz Sleevecut 4 – urządzenie do cięcia na użytki i perforacji etykiet shrink sleeve.

Na stoisku Grafotronic (nr 11A41) będą z kolei obecne rozwiązania wyprodukowane przez polską firmę Lesko Engineering. Nie zabraknie na nim premier, z których najważniejsza to w pełni modułowa linia do wykańczania wydruków cyfrowych – DCL, pracująca z prędkością do 180 m/min. W skład jej wyposażenia – poza zespołem flekso – wchodzi zespół sztancy rotacyjnej pracującej w trybie rotacyjnym i semirotacyjnym, aktywny bufor pozwalający na zmianę nawijanych rolek bez zatrzymywania maszyny oraz nawijak semi turret. Każdy z modułów maszyny z serii DCL pracuje samodzielnie, zaś konstrukcja urządzenia pozwala na jego rozbudowę wraz z rosnącymi potrzebami użytkownika.

Duńska firma Lundberg Tech (stoisko 11A30) zaprezentuje z kolei na targach m.in. nowej generacji urządzenie MatrixCutter 140 do odbioru ścinków bocznych i ażuru powstających w procesach drukowania opakowań i etykiet samoprzylepnych. Wchodzący w skład urządzenia granulator rozdrabnia odpad, który jest odbierany i zagęszczany w module WasteCompactor. Pozwala to znacząco zredukować koszty związane z odbiorem i utylizacją odpadów.

Ponadto w ofercie firmy Lundberg dostępne są centralne systemy odbioru odpadów, także z możliwością separacji.

Najważniejszą targową premierą firmy MPS (stoisko 11C20) będzie natomiast nowa maszyna fleksograficzna wyposażona w moduł inkjetowy EF SYMJET, umożliwiająca drukowanie w sześciu kolorach z opcją dodatkowej bieli. To hybrydowe rozwiązanie ma pomóc firmom produkującym opakowania i etykiety we właściwym wykorzystaniu potencjału tkwiącego w technologiach cyfrowej i konwencjonalnej.

Poza tym MPS pokaże na swoim stoisku dwie inne maszyny drukujące: kolejną generację maszyny fleksograficznej EF Neo oraz maszynę do drukowania etykiet EB. W pierwszej z nich zastosowano zupełnie nową technologię serwomotorów, nowe oprogramowanie, udoskonalone systemy kontroli naprężenia wstęgi oraz większe panel kontrolny i ekran dotykowy. Maszyna ta jest wyposażona w nowy zespół wykrojnika rotacyjnego z automatyczną zmianą cylindrów magnetycznych, opracowany we współpracy z firmą Kocher & Beck. Z kolei maszyna EB, dedykowana do drukowania etykiet samoprzylepnych to – zdaniem producenta – optymalne rozwiązanie zarówno przy zleceniach nisko- jak i wysokonakładowych.

Targi Labelexpo 2015 będą miejscem prezentacji efektów współpracy MPS z jej partnerami technologicznymi, m.in. firmami: GEW (wspólnie z którą powstał hybrydowy system suszenia UV/LED w maszynie EF Neo) oraz AVT (której system wizyjny PrescoNW służy do automatycznego ustawiania docisku form drukowych).

Kolejny partner handlowy System P – firma Rietstack (stoisko 11C12) zaprezentuje na targach IRS 550 – urządzenie do wykrawania off-line w registrze zadrukowanych podłoży i układania w stosy wysztancowanych etykiet np. typu IML, wet glue, cut & stack itp. Stworzona we współpracy z firmą Lesko Engineering linia produkcyjna po odstawieniu stackera może pracować jako klasyczna przewijarka, służąca do rozcinania i nawijania na role różnorodnych materiałów.

Mówi Piotr Skłodowski, właściciel firmy System P: „Serdecznie zapraszamy na stoiska naszych partnerów handlowych obecnych na targach Labelexpo Europe 2015. Mamy nadzieję, że przygotowane przez nich prezentacje spotkają się z zainteresowaniem przedstawicieli drukarń opakowaniowych i etykietowych z Polski, a w efekcie – zaowocują ich wdrożeniami w rodzimych zakładach poligraficznych”.

Źródło: System P