PDO kształci przyszłych poligrafów
2 Sep 2015 11:15

Pałucka Drukarnia Opakowań we współpracy z Zespołem Szkół Niepublicznych w Janowcu Wielkopolskim rozpoczęła - drugi rok z rzędu – naukę przyszłych adeptów poligrafii.

Jak co roku 1 września uczniowie wszystkich szkół założyli plecaki i wyruszyli na pierwsze zajęcia w nowym semestrze. Jak to się jednak stało, że zamiast w murach szkolnych, uczniowie z Zespołu Szkół Niepublicznych w Janowcu Wielkopolskim, zjawili się w jednej z sal konferencyjnych Pałuckiej Drukarni Opakowań?

Otóż za sprawą inicjatywy dyrekcji oraz pracowników PDO, w roku 2014 powstało w Janowcu Wielkopolskim Technikum Procesów Drukowania. Jak tłumaczą pomysłodawcy, pomysł ten zrodził się z wielu powodów, a jednym z nich jest fakt, że w Polsce brakuje szkół kształcących przyszłych poligrafów. „Naszym głównym motywem było szkolenie kadry pracowniczej, która za kilka lat, z już zdobytym doświadczeniem, będzie mogła podjąć pracę w PDO. Jako że klasa o profilu poligraficznym powstała w roku 2014, minął już pierwszy rok nauczania. Jesteśmy naprawdę zadowoleni z sukcesu rozpoczęcia życia nowego profilu. Młodzież ucząca się w pierwszej klasie dała nam pewność dobrego wyboru. We wrześniu bieżącego roku rozpoczynamy naukę w Technikum Procesów Drukowania już z dwiema klasami” - informują inicjatorzy z Pałuckiej Drukarni Opakowań.

Źródło: Pałucka Drukarnia Opakowań