Performa Brilliance – nowy karton Stora Enso do produkcji opakowań premium
5 Oct 2015 10:36

Koncern Stora Enso poinformował o wprowadzeniu na rynek nowego kartonu – Performa Brilliance, przeznaczonego do produkcji wysokiej jakości opakowań klasy premium oraz różnorodnych zastosowań graficznych. Jest on skierowany do klientów z wielu branż, m.in. farmaceutycznej, kosmetycznej i dóbr luksusowych.

„Performa Brilliance to jeden z najlepszych kartonów opakowaniowych, stworzonych przez Stora Enso, wyznaczający nowe standardy w zakresie atrakcyjności wizualnej, drukowności i parametrów niezbędnych do właściwej pracy maszyny drukującej. Jego kluczowe cechy to wysoka jasność, niezwykła gładkość i atrakcyjny wygląd. W połączeniu z odpowiednią jakością i wszechstronnością uzyskujemy doskonałe rozwiązanie dla marek premium. Karton charakteryzuje się jednocześnie wysoką białością po obu stronach podłoża” – mówi Jari Latvanen, szef działu Consumer Board w firmie Stora Enso.

W odróżnieniu od innych produktów należących do serii Stora Enso Performa, przy produkcji kartonu Performa Brilliance znajduje zastosowanie masa chemotermomechaniczna (CTMP) wytwarzana z włókien brzozowych, co podnosi atrakcyjność wizualną finalnych wyrobów. Proces ten jest realizowany w zakładach Stora Enso w Fors (Szwecja), które – dzięki inwestycjom rzędu 6 mln euro – dostosowano do produkcji tego typu surowca.

Nowy karton jest przyjazny środowisku – posiada wymagane przez wielu odbiorców i ich klientów certyfikaty FSC, PEFC oraz EU Ecolabel. Ostatni z wymienionych stanowi potwierdzenie, że Performa Brilliance spełnia proekologiczne wytyczne Komisji Europejskiej w zakresie wykorzystania kartonów i papierów do zastosowań graficznych.

Poza systematycznym wprowadzaniem na rynek nowych materiałów, Stora Enso nieustannie pracuje też nad udoskonalaniem procesu obsługi klientów, rozwijając m.in. takie projekty jak Express Delivery Promise, mający zagwarantować dostawę wybranego towaru w ciągu pięciu dni roboczych.

Źródło: Stora Enso