Philip Morris chce odszkodowania za jednolite opakowania
27 Aug 2014 11:06

Wielkiej firmie tytoniowej Phillip Morris nie spodobały się nowe opakowania papierosów, które chce wprowadzić rząd Wielkiej Brytanii. Producent papierosów zapowiedział, że jest gotowy pozwać Wielką Brytanię o odszkodowanie - podaje BBC.

Phillip Morris, producent m.in. papierosów Marlboro i L&M, występuje tym samym przeciw rządowi Wielkiej Brytanii, który chce wprowadzić ustawę nakazującą ujednolicenie opakowań papierosów. Będą miały zawierać graficzne ostrzeżenie zdrowotne i nie eksponować marki.

Władze Wielkiej Brytanii liczą, że dzięki nowym regulacjom zmniejszy się liczba palaczy wśród dzieci (w Wielkiej Brytanii pali ok. 40 proc. osób poniżej 16 roku życia) – poinformowało BBC.

Phillip Morris twierdzi, że proponowana ustawa zaszkodzi jego marce. Zamierza pozwać rząd przeciwko wprowadzaniu regulacji dot. opakowań papierosów. PMI jest gotowy do ochrony swoich praw w sądzie i będzie żądać uczciwego odszkodowania - podała spółka w odpowiedzi na rządowe konsultacje w sprawie proponowanej ustawy.

Źródło: gazeta.pl