Pianka poliuretanowa w opakowaniach: stworzona by chronić
24 Mar 2015 14:05

Wśród obszernej oferty materiałów opakowaniowych znajdują się różnego rodzaju pianki. Do najczęściej wykorzystywanych należą: pianka polietylenowa PE- zazwyczaj twarda i sztywna; pianka EPS - polistyren ekspandowany popularnie nazywany styropianem, a także oraz elastyczna pianka poliuretanowa.

Ta ostatnia, kojarzona na ogół z gąbkami kąpielowymi, z myjkami i materacami, doskonale sprawdza się jako materiał wykorzystywany niemalże we wszystkich formach opakowań. Producent pianki poliuretanowej, firma Eurofoam Polska Sp. z o.o., proponuje do zastosowań opakowaniowych niezwykle szeroką gamę pianek o różnych własnościach, gęstości, sztywności, kolorze i formie przetworzenia.

Pianka poliuretanowa produkowana jest w formie bloków o długości 30 i 60 m. W dalszym procesie są one cięte na krótkie bloki, które są następnie poddawane obróbce za pomocą nowoczesnego parku maszynowego lub skrawane na maszynie do obwodowego cięcia w celu uzyskania płyt w nawoju o grubości od 1 mm.

W zależności od wymagań klientów istnieje możliwość uzyskania wyrobów w postaci płyt o dowolnej grubości, kształtek prostych, kształtek konturowych, kształtek wykrawanych, granulatu i wspomnianych płyt w nawoju. Dodatkowo Eurofoam Polska oferuje możliwość łączenia pianki z różnymi materiałami oraz taśmami samoprzylepnymi.

Elastyczna pianka poliuretanowa znajduje zastosowanie w bardzo wielu branżach; meblarstwo, produkcja materaców, motoryzacja, gospodarstwo domowe, budownictwo, akustyka i wygłuszenia, odzież, obuwnictwo oraz filtracja to tylko podstawowe kierunki zastosowań.

Praktycznie każdą z pianek produkowanych przez Eurofoam Polska można zastosować w branży opakowaniowej. Szeroka gama produktów pozwala dobrać odpowiedni rodzaj pianki do każdego rodzaju opakowania.

Dla branży opakowaniowej firma oferuje piankę o gęstości od 14 do 75 kg/m3. Najbardziej pożądanymi kolorami są szary, ciemnoszary i biały. W zależności od przeznaczenia i sposobu pakowania pianka jest dostępna w różnych formach.

Więcej w marcowym numerze Opakowania

Na podstawie informacji firmy Eurofoam Polska