Pierwsza drukarka Edale FL-3 w Polsce
30 Jul 2014 13:29

Polska firma Hit Kody Kreskowe, w celu zwiększenia wydajności produkcji i jakości druku oraz zmniejszenia ilości odpadów, kupiła 6-kolorową maszynę FL-3 do druku fleksograficznego UV u brytyjskiego producenta Edale. Drukarkę FL-3 – pierwszą na polskim rynku - charakteryzuje krótki czas narządu (poniżej 10 minut), szybka zmiana kolorów na wszystkich zespołach farbowych (poniżej 70 sekund), mała ilość odpadów przy uruchomieniu nowego zlecenia (mniej niż 20 metrów), a także jakość druku, która nie ustępuje offsetowej.

Położona w Suchym Lesie firma świętowała niedawno 20-lecie swej działalności w branży. Nowa maszyna nie jest pierwszym modelem produkcji Edale: w 2006 r. w Hit Kody Kreskowe rozpoczął pracę model FL-1.

Jędrzej Iglewski, członek zarządu podpoznańskiej firmy, tłumaczy powody decyzji: „Po odwiedzeniu stoiska Edale na targach Labelexpo Europe 2013 i obejrzeniu szybkiego narządu FL-3 do różnych prac – od niepowlekanych folii po etykiety i z powrotem – który za każdym razem generował ledwie kilka metrów odpadów, wiedzieliśmy, że to jest maszyna dla nas.” „Nasza FL-1 pracuje bez problemów od lat, dlatego pokładamy zaufanie w Edale jako dostawcy” - dodaje.

Bernhard Grob, dyrektor ds. sprzedaży eksportowej w Edale: „Ta pierwsza polska instalacja FL-3 jest bardzo ważna dla Edale, bowiem pokazuje naszym polskim klientom zaangażowanie firmy w projektowanie nowych i innowacyjnych produktów, które są bardziej wydajne od obecnie stosowanych metod lub ekwiwalentnych technologii.”

Na podstawie informacji firmy Edale opracował TK